Przy biurze Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie przy ul. Bieszczadzkiej będzie można otrzymać za darmo sadzonkę sosny i dębu.
Z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy, w czwartek i piątek (30 września i 1 października) w całej Polsce przeprowadzona zostanie coroczna akcja #sadziMy. Lasy Państwowe przeznaczyły do rozdania podczas akcji milion sadzonek rodzimych drzew leśnych.

Z tego na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie do dyspozycji chętnych będzie prawie 30 tysięcy sadzonek młodych jodeł, świerków, buków i dębów. Najwięcej drzewek - pięć tysięcy - rozdadzą leśnicy w Nadleśnictwie Kolbuszowa, po trzy tysiące w Birczy i Mielcu.

Przy samym biurze RDLP w Krośnie przy ul. Bieszczadzkiej 2 na zainteresowanych czekać będzie 1000 sadzonek sosen i dębów.

Każdy chętny będzie mógł otrzymać darmowo do 10 sadzonek, które może następnie posadzić na własnym gruncie. Do drzewek dołączona będzie krótka instrukcja sadzenia.

Rozpoczęcie akcji w czwartek o godz. 10.00 - akcja trwać będzie do wyczerpania sadzonek.

~Pinka

01-10-2021 13:10 11 19

Nie bylo sadzonek ....
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.