Gmina Chorkówka będzie miała nowy herb, symbole i pieczęć. Historycznie nawiązują one do osoby Ignacego Łukasiewicza.
O ustanowieniu nowego herbu, symboli i pieczęci zdecydowali radni podczas ostatniej sesji Rady Gminy Chorkówka. Spośród 15 radnych, "za" głosowało 13 radnych, jeden wstrzymał się od głosu a jestem był przeciwny.

Projekt herbu został zaprojektowany przez dr Jerzego Michtę i uzyskał akceptację Komisji Heraldycznej przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Nowy herb przedstawia na renesansowej tarczy, w czerwonym heraldycznym polu białą lampę naftową z czerwonym płomieniem, żółtą obudową z czterema białymi otworami i żółtym uchwytem.

Nowa flaga gminy Chorkówka
Nowa flaga gminy Chorkówka

Nowa flaga gminy Chorkówka nawiązuje do barw godła i pola tarczy herbu. Została ona podzielona na trzy pionowe pasy, z których dwa boczne czerwone zajmują 1/4 płata flagi każdy, a środkowy w kolorze białym 2/4 płata flagi. Na środkowym pasie flagi został umieszczony herb gminy Chorkówka podkreślający, że jest to jej flaga.

Nowa pieczęć składa się z godła herbu gminy, które znajduje się na środku pieczęci oraz legendy umieszczonej w jej otoku zewnętrznym. Na środku pieczęci znajduje się lampa naftowa, w legendzie napis: GMINA CHORKÓWKA.

Stary i nowy herb gminy Chorkówka
Stary i nowy herb gminy Chorkówka


Ankieta

Który herb Ci bardziej odpowiada: dotychczasowy (zielona koniczynka), czy nowy (lampa naftowa)?

Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki ankiety


~spod_krosna

14-10-2021 21:41 6 18

ten herb celowo ma być celowo jak wycięty z herbu powiatu? jakoś to nie jest oryginalne
Odpowiedz

~sdf

07-10-2021 14:26 3 26

no i fajnie
Odpowiedz

~Andry1

06-10-2021 12:31

Komentarz usunięty przez moderatora.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.