Od 6 października 2021 r. do nabycia jest srebrna moneta kolekcjonerska "30-lecie wznowienia działalności Caritas Polska".
W latach 2020–2021 obchodzony jest jubileusz 30-lecia wznowienia działalności Caritas Polska. Organizacja została reaktywowana Dekretem Konferencji Episkopatu Polski z dnia 10 października 1990 roku jako instytucja czerpiąca inspiracje i wzory z działalności charytatywnej oraz społecznej prowadzonej na terenie Polski w przeszłości, przerwanej w okresie reżimu komunistycznego.
Narodowy Bank Polski poinformował o wydaniu srebrnej monety kolekcjonerskiej "30-lecie wznowienia działalności Caritas Polska". Awers srebrnej monety przedstawia miłosiernego Samarytanina udzielającego pomocy napadniętemu i rannemu wędrowcowi oraz cytat z Ewangelii św. Mateusza (Mt 7,20) w polskiej i łacińskiej wersji językowej. Na rewersie zaprezentowano jubileuszowy logotyp Caritas Polska oraz napis informujący o 30. rocznicy wznowienia działalności przez tę instytucję.
Srebrna moneta o nominale 10 zł została wyemitowana w nakładzie do 10 tys. sztuk i można ją nabyć w cenie 150 zł brutto. Monetę można kupić w Oddziałach Okręgowych NBP i sklepie internetowym NBP Kolekcjoner.

~Nikt

09-10-2021 10:43 37 60

Niech pomyślą o wpuszczeniu do obiegu monet 10, 20 i 50zl, najlepiej z aluminium, bo tanio. Za chwilę za taki nominał będzie można kupić chleb i bułki, na myjni samochodowej też się przyda
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.