W środę 6 października Uniwersytet Trzeciego Wieku w Dukli zainaugurował rok akademicki 2021/22.
Uroczysta inauguracja odbyła się w sali kinowo - teatralnej Ośrodka Kultury w środę 6 października. "Gaudeamus igitur" zabrzmiał na rozpoczęcie w Dukli po raz szósty.

Wśród gości inauguracji roku akademickiego Dukielskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku znaleźli się m.in.: zastępca burmistrza Dukli Łukasz Piróg, przewodniczący Rady Miejskiej w Dukli Mariusz Folcik i dyrektor Ośrodka Kultury Małgorzata Walaszczyk-Faryj.

Gospodarzem była Melania Romańczak-Głód, prezes DUTW.

Małgorzata Walaszczyk-Faryj i Melania Romańczak-Głód
Małgorzata Walaszczyk-Faryj (z lewej) i Melania Romańczak-Głód

Słuchacze w nowym roku będą mieli okazję brać udział m.in. w warsztatach tanecznych, zajęciach gimnastycznych, spotkaniach klubu filmowego i grupie kabaretowo - teatralnej. W planach są również wykłady edukacyjne, rajdy edukacyjno - poznawcze, wycieczki, wyjazdy edukacyjne, warsztaty i spotkania okolicznościowe oraz ogniska integracyjne.

- Naszymi działaniami chcemy zapewnić seniorom pomysł na życie. Sprawić, aby nie zamykali się w czterech ścianach, ale aktywnie spędzali czas. Słuchaczami są osoby po 60 roku życia i na emeryturze z gminy Dukla. W pierwszych latach seniorzy brali udział w zajęciach z informatyki, uczyli się języków obcych, uczestniczyli w spotkaniach z prawnikami, policjantami czy lekarzami - mówi dyrektor Ośrodka Kultury Małgorzata Walaszczyk-Faryj, pomysłodawczyni utworzenia DUTW.

Mielecki Uniwersytet Trzeciego Wieku
Przedstawiciele Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Dukli liczy blisko 50 słuchaczy a kolejnych 20 jest zainteresowanych zapisaniem się.

Inaugurację uświetnił występ przedstawicieli Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.