W dniu 12 października br. autorka książek dla dzieci Agnieszka Urbańska zaprezentuje swoje książki dzieciom na dwóch spotkaniach autorskich.
W dniu 12 października br. autorka książek dla dzieci Agnieszka Urbańska zaprezentuje swoje książki dzieciom na dwóch spotkaniach autorskich. O godz. 9.00 odbędzie się spotkanie w Oddziale dla Dzieci KBP ul. Wojska Polskiego 41, a o godz. 11.00 w Filii nr 4 KBP ul. Krakowska 124. Spotkania adresowane są do dzieci w wieku 8-10 lat.

Agnieszka Urbańska jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego, doktorem nauk humanistycznych. Współpracowała m.in. z portalem „Qlturka” i czasopismem „Świerszczyk”. Poza książkami dla dzieci publikuje również rozprawy literaturoznawcze. Niedługo ma się ukazać jej najnowsza książka pt. „Bilet do wyobraźni, przewodnik po polskiej literaturze dziecięcej po 2000 roku”. Autorka między innymi „Czarownicy w wielkim mieście”, „O krześle, które dało nogę”, „Opowieści z Kapciuchowa”, „Taki kot pomaluje każdy płot” oraz serii detektywistycznej dla dzieci o Wandzi Węszynos. W swoich tekstach łączy realizm z niezwykłością, wykorzystuje też detektywistyczne wątki i tropy. Z upodobaniem inspiruje się rzeczywistością, a w swoich utworach wykorzystuje tak zwany koloryt lokalny.

Agnieszka Urbańska