Krośnieńskie Kółko Fotograficzne Kuźnia Światła zaprasza po raz 16. na Krośnieńskie Święto Fotografii.
Krośnieńskie Święto Fotografii jest cyklicznym wydarzeniem kulturalnym, prezentującym ambitną, czarno-białą, amatorską fotografię. Organizatorami imprezy są: "Kuźnia Światła", Agencja wydawniczo-fotograficzna GRAFFIA i Spółdzielczy Dom Kultury Krośnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

W ramach 16. edycji święta Kuźnia pokaże 5 tematycznych wystaw fotograficznych. Będzie można zobaczyć fotografię krajobrazową i reportażową, a także debiutanckie zdjęcia uczestników najmłodszej stażem grupy kółka. Michał Urbanek zaprezentuje autorską wystawę "Skarby drewnianej architektury sakralnej", połączoną z promocją książki o tym samym tytule. Kolorowym akcentem będzie wystawa Krośnieńskiej Grupy Fotograficznej Camera Obscurra "Świat dziecka", prezentowanej uprzednio na Podkarpackich Konfrontacjach Fotograficznych w Rzeszowie. Będzie możliwość rozmowy o zdjęciach, wymiany doświadczeń, spotkania z autorami prac. Będą też konkursy i niespodzianki, a wszystko to tylko w jeden, niepowtarzalny wieczór.
16. Krośnieńskie Święto Fotografii odbędzie się 15 października (piątek) o godzinie 17.30 w Spółdzielczym Domu Kultury Krośnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej ul. Kisielewskiego 2. Impreza potrwa do godz. 20.30.
Kuźnia Światła jest społeczną, niekomercyjną inicjatywą, której celem jest nauka fotografii. Spotkania trwają nieprzerwanie od 2007 roku, a wzięło w nich udział już ponad 100 osób. Kuźnia jest też laureatem kilkunastu nagród i wyróżnień przyznawanych przez Wojewódzki Dom Kultury w ramach Podkarpackich Konfrontacji Fotograficznych w Rzeszowie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.