Początek 2015 roku okazał się szczęśliwy dla trójki rodziców. 1 stycznia w krośnieńskim szpitalu na świat przyszło dwóch chłopców i dziewczynka.
Pierwsza była dziewczynka - córka Magdaleny i Rafała z Markuszowej (powiat strzyżowski, Gmina Wiśniowa). Przyszła na świat minutę po północy przy pomocy cesarskiego cięcia. W chwili urodzenia dziewczynka ważyła 3270 gramów i mierzyła 54 cm. Zarówno mama, jak i córeczka czują się dobrze. Szczęśliwą mamę odwiedził Dyrektor Szpitala Piotr Lenik, wręczając upominki i list gratulacyjny.

Kolejni byli chłopcy. O godz. 12:55 przyszedł na świat mieszkaniec Krościenka Wyżnego (3590 gramów, 58 cm), a o godz. 14:55 Lubatowej (3520 gramów, 54 cm) - obaj podobnie jak dziewczynka drogą cesarskiego cięcia.Pierwszym krośnianinem jest Jan - syn Anny Uliasz i Grzegorza Pleśniaka. Chłopiec urodził się drogą naturalną bez komplikacji 2 stycznia o godz. 00:30. W chwili urodzenia ważył 4250 gramów i mierzył 61 cm.
Tradycyjnie pierwszego krośnianina przywitał Prezydent Piotr Przytocki. Maluch i rodzice otrzymali talon na zakupy w wysokości 700 zł, kwiaty, misia na szczęście oraz jedyne w swoim rodzaju ubranko z napisem Pierwszy Krośnianin z herbem miasta.

W 2014 roku w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie urodziło się 1178 dzieci.

szpital Krosno noworodki

krosno nowo narodzony

Pierwszy krośnianin