Zdecydowana reakcja zespołu karetki pogotowia, przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierującego toyotą, 31-letniego mieszkańca powiatu krośnieńskiego.
W minioną sobotę (16 października), po godz. 2 w nocy, dyżurny KPP w Sanoku otrzymał informację, że w miejscowości Nowosielce, zespół karetki pogotowia ujął nietrzeźwego kierowcę. Skierowani na miejsce policjanci, zastali ratowników medycznych, którzy wskazali im kierującego toyotą.

- Mundurowi ustalili, że załoga karetki pogotowia, wracała ze szpitala w Sanoku do siedziby Pogotowia Ratunkowego w Krośnie. W trakcie jazdy, w miejscowości Nowosielce, ratownicy medyczni zwrócili uwagę na poruszającą się toyotę. Sposób jazdy wskazywał, że kierujący nim mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu. Ratownicy uniemożliwili kierującemu toyotą dalszą jazdę, odebrali kluczyki i powiadomili policję - poinformowała kom. Monika Hędrzak z KPP w Sanoku.

Okazało się, że za kierownicą toyoty siedział 31-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego. Wstępne badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Dodatkowo od mężczyzny pobrano krew do badań. Do czasu wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień, 31-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Mieszkaniec powiatu krośnieńskiego został przesłuchany i usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Za kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Policja przypomina, że zgodnie z art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego, każdy kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku.

- Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać policji. Reagujmy na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Od naszej postawy może zależeć czyjeś zdrowie i życie - dodała kom. Monika Hędrzak.

~Joker

20-10-2021 18:27 21 24

Gardzę takimi , wychleje i wyłazi to za kierownice . Więcej Kontroli i surowsze kary
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.