25 października 2011 spółka REMONDIS i MPGK w Krośnie podpisały porozumienie o powstaniu spółki REMONDIS KROeko. Spółka zajmująca się odbiorem odpadów funkcjonuje 10 lat.
10 lat temu w budynku Urzędu Miasta Krosna przy ul. Staszica podpisana została umowa, na mocy której spółka REMONDIS stała się większościowym właścicielem udziałów (50,99 proc.), a pozostałe zostało w danym Centrum Usług Komunalnych KROeko. Nowy podmiot przyjął nazwę REMONDIS KROeko, która funkcjonuje po dzisiaj.

- Z biznesowego punktu widzenia nasz udział w REMONDIS KROeko okazał się świetną inwestycją. Tak samo znakomicie współpracuje się nam od lat z władzami miasta Krosna i MPGK. Chciałbym podziękować za te 10 lat, które pokazały, że wspólne myślenie o przyszłości rozwija nie tylko przedsiębiorstwa, ale także społeczeństwo. Mogę zapewnić, że to nie koniec naszego zaangażowania w spółkę w Krośnie. Mamy swoje plany i wierzę, że uda nam się je zrealizować - powiedział Torsten Weber, prezes spółki REMONDIS podczas spotkania z okazji jubileuszu REMONDIS KROeko, które odbyło się 21 października w Urzędzie Miasta Krosna.

Obecnie REMONDIS KROeko odbiera odpady z miasta Krosna oraz sześciu okolicznych gmin: Domaradza, Iwonicza-Zdroju, Korczyny, Krościenka Wyżnego, Miejsca Piastowego i Wojaszówki.

- Obsługujemy około 76 tysięcy mieszkańców i odbieramy rocznie 19,5 tysiąca ton odpadów, a w ciągu 10 lat pracownicy naszej spółki odebrali łącznie ponad 171,7 tysięcy ton odpadów. Zatrudniamy 35 pracowników fizycznych i 12 umysłowych, posiadamy 21 specjalistycznych pojazdów. Wydatki inwestycyjne w 2021 r. zaplanowano na 6,4 mln zł - poinformował Zygmunt Potopianek, prezes REMONDIS KROeko w Krośnie.

Spotkanie w UM Krosna

Obecnie największą planowaną inwestycją spółki jest budowa nowej bazy w Szczepańcowej. Szacowana wartość tego zadania to około 5 mln zł.

Janusz Fic, prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego podkreślił, że z perspektywy 10 lat, nawiązanie współpracy ze spółką REMONDIS było bardzo dobrą decyzją.

- Zyskaliśmy wiarygodnego i profesjonalnego partnera, z którym udało się nam wzmocnić i rozwinąć spółkę. Współpraca pozwoliła nam też na uporządkowanie naszych działalności w ramach Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego i skoncentrowanie się bardziej na dużych inwestycjach infrastrukturalnych, pozostawiając działalność na rynku komercyjnym spółce REMONDIS KROeko - podkreślił prezes Janusz Fic.

Prezydent Krosna Piotr Przytocki zaznaczył, że dziesięcioletnia współpraca przyniosła na pewno obopólne korzyści.

- REMONDIS realizując swoje zadania wspiera miasto wiedzą z zakresu gospodarki odpadami. Jestem niezwykle wdzięczny za pomoc w rozwiązywaniu wielu problemów na przestrzeni minionej dekady. Mając takiego partnera śmiało podchodzimy do realizacji nawet najtrudniejszych przedsięwzięć - dodał prezydent Piotr Przytocki.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.