W Rymanowie-Zdroju oficjalnie otwarto boisko sportowe wraz z infrastrukturą przy Domu Wczasów Dziecięcych.
Teren wokół Domu Wczasów Dziecięcych w Rymanowie-Zdroju wygląda na razie jak jeden wielki plac budowy. Trwa również modernizacja samego budynku, jej zakończenie przewidziano na koniec listopada br. W remoncie jest budynek lekcyjny, wkrótce powstanie grota solna.

Inwestycje mają na celu poprawienie infrastruktury, jej poszerzenie i uatrakcyjnienie oferty Domu Wczasów Dziecięcych. We wtorek (26.10) zakończyła się oficjalnie przebudowa i remont boiska sportowego wraz z infrastrukturą.

Teresa Łożańska, Piotr Babinetz i Jan Pelczar
Dyrektor Domu Wczasów Dziecięcych Teresa Łożańska, poseł Piotr Babinetz i starosta krośnieński Jan Pelczar

- To jest dla nas uroczysty dzień. To długo oczekiwana inwestycja, ponieważ dotychczasowe boisko nie zachęcało do uprawiania sportu a nawet stwarzało pewnego rodzaju zagrożenia. Mam nadzieję, że młodzież, która będzie przebywała w Domu Wczasów Dziecięcych jak również wszyscy ci, którzy zechcą skorzystać z tego boiska będą zadowoleni - powiedział starosta krośnieński Jan Pelczar.

Plac zabaw dla dzieci w Rymanowie-Zdroju
W ramach inwestycji powstał również plac zabaw dla dzieci

Inwestycja kosztowała ponad 507 tys. zł, z czego ponad 308 tys. zł stanowiło dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska - Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej - edycja 2020.

~kros

27-10-2021 18:49 8 34

Niedobrze się robi jak te same twarze wszystko otwierają . Aby się tylko pokazać !!!
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.