Punktualnie o godz. 9:30 w niedzielę 4 stycznia Ryszard Majka - Mauzer i Witold Grodzki poprowadzili ponad 80-osobową grupę na szczyt monstrualnej góry (716 m n.p.m) Cergowa.
XIX spotkanie noworoczno-opłatkowe Cergowa 2015 zorganizował Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Krośnie oraz Koło Przewodników Turystycznych przy Oddziale PTTK Krosno.

Oblodzona buczyna dodawała tajemniczości tej eskapady. Po wyjściu, były życzenia, symboliczny opłatek (pieczony chleb - dawny zwyczaj w górach) oraz dla pokrzepienia różne rodzaje nalewek. Wspólna grupowa fotka i spacer w dół. Wśród uczestników byli tacy którzy byli już na opłatku kilkanaście razy, ale także ci którzy zobaczyli Cergową po raz pierwszy. Wśród grupy po raz kolejny znaleźli się m.in.: Janko Holodniak Primator ze Svidnika z kolegami.

spotkanie opłatkowe w Cergowej 2015

Po zejściu do Złotej Studni czekało ognisko, pieczona kiełbasa. Wspomnieniom nie było końca. Poprzednie wizyty na Cergowej oraz opracowywanie planów na 2015 r. Część turystów zeszła za Wodzem do Lipowicy, inni w kierunku Zakluczyny. Ostatnie słowa to Do zobaczenia za rok na jubileuszowym XX opłatku.

Jak zwyczaj nakazuje nie obyło się bez tradycyjnych kolęd.

Nowy rok bieży, w jasełkach leży, A kto, kto?...

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.