Rodzice 10-letniej Amelki z SP nr 6 w Krośnie zainicjowali udział szkoły w konkursie "You Can Dance – Nowa Generacja". Szkoła teraz liczy na jak najwięcej lajków i zgarnięcie jednej z głównych nagród.
"You Can Dance - Nowa Generacja" to program TVP propagujący taniec, w którym uczestniczą uzdolnione dzieci w wieku 8-13 lat. W ramach działań edukacyjnych TVP zorganizowała konkurs dla uczniów szkół podstawowych w Polsce, nawiązujący bezpośrednio do tego programu. Zadanie polega na zebraniu grupy uczniów w swojej klasie, nagraniu filmu ze wspólnego występu i wysłaniu go do TVP. Wybrane filmiki będzie można obejrzeć m.in. w niedzielnych wydaniach programu "Pytanie na śniadanie" na antenie TVP.

Udział SP nr 6 w Krośnie w tym konkursie zainicjowali rodzice 10-letniej Amelki, która od 2 lat pod okiem trenera Maciej Kuliga ćwiczy swój warsztat taneczny w prywatnej szkole Tańca At-Dance Tomasza Berkowicza.

Jak podkreśla Marcin Krukierek, tato Amelki, szkoła przychylnie podeszła do projektu, zorganizowano wewnętrzny konkurs, w którym wyłoniono inne szkolne talenty - młodych tancerzy, z różnych styli tanecznych, którzy z tańcem również mają wiele wspólnego. Każde dziecko uczestniczy w dodatkowych prywatnych lekcjach tańca w innych lokalnych szkołach tańca.

- Okazało się, że w szkole kryje się potencjał taneczny z którego nikt nie zdawał sobie sprawy. Młodzi, aktywni, zdeterminowani, z pasją, utalentowani, skrupulatni i zawzięci - tak mógłbym opisać cechy dzieci, które widziałem przez ostatni okres podczas przygotowania do środowej próby ich umiejętności - opowiada Marcin Krukierek.


Przygotowanie do filmy zajęło ponad 3 tygodnie. Był to okres mozolnych ćwiczeń układu tanecznego, wymyślania scenariusza, projektowania oryginalnych strojów dla dzieci, planowania każdej sekundy klipu, spotkań rodziców, nadgodzin, wiele stresu i wyrzeczeń zarówno tych najmłodszych, ale również dorosłych zaangażowanych bezpośrednio w projekt.

- Pozostali rodzice dzieci biorących udział w projekcie zaangażowali się w pomoc w przygotowaniach, zebraliśmy wspólne środki pieniężne na przygotowanie filmu. Chcieliśmy w ten sposób docenić ich ciężką pracę i zaangażowanie jakie wkładają w swoje role - zaznacza pan Marcin.


Rodzice szczególne podziękowania składają Maciejowi Kulidze, trenerowi ze Studio Tańca Tomasza Berkowicza At-Dance oraz Tomaszowi, którzy z wielkim zaangażowaniem uczestniczył w opracowaniu scenariusza filmu wskazując kierunki taneczne i artystyczne. W pomoc włączyli się również nauczyciele z SP nr 6: Bernardetta Juszczyk - wychowawca klasy 4A, Teresa Janusz - była dyrektor szkoły pełniąca obecnie funkcję pedagoga oraz ks. Szymon Kot, który poza pomocą w organizacji i opiece podczas prób odegrał krótką rolę w filmie konkursowym.

- Jeśli podoba się Wam się nasz film prosimy o polubienie go, ale wyłącznie na stronie konkursowej You Can Dance na facebooku bezpośrednio pod naszym filmem. Kliknąć należy w post, który przeniesie na stronę źródłową You Can Dance Nowa Generacja i tam polubić nasz film konkursowy. Wygra ten, który zdobędzie największą liczbę polubieni - zachęca Marcin Krukierek.

A jest o co walczyć! Organizatorzy przewidzieli wyjątkowe nagrody dla najlepszych uczestników.
Zdobywca 1. miejsca otrzyma 25 000 zł, 2. miejsca - 15 000 zł, a za miejsce 3. - 10 000 zł. Dodatkowo autorów najciekawszego filmiku odwiedzą w szkole Ida Nowakowska, Roksana Węgiel i Agustin Egurrola. Wizytę w szkole oraz filmik będzie można obejrzeć w finałowym odcinku programu "You Can Dance - Nowa Generacja".

ZAGŁOSUJ NA FILM:


Wejdź na stronę: https://www.facebook.com/watch/?v=276301637746046 i polub film!