Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego uruchomił nowy portal zachęcający do zwiedzania miejsc w regionie, które korzystają z funduszy europejskich. Są również atrakcje z Krosna i powiatu krośnieńskiego. Weź udział w naszej ankiecie.
Portal pozwoli zaplanować krótki weekend lub dłuższy urlopu na Podkarpaciu. Mogą z niego skorzystać zarówno rodziny, grupy przyjaciół, a także nauczyciele i wychowawcy szukający pomysłu na ciekawą lekcję o Unii Europejskiej w terenie. To strona, na której można dowiedzieć się o atrakcjach w województwie podkarpackim oraz zaplanować wizytę. A tym, co je łączy są Fundusze Europejskie. Wszystkie opisane na stronie obiekty powstały, bądź też nieustannie wspierane są przez środki unijne.
Za pośrednictwem portalu można zaplanować wizytę w miejscach, którymi jesteśmy zainteresowani, a w sprawnym ułożeniu odwiedzin poszczególnych miejsc pomoże mapa województwa. Do wyboru jest 40 różnych i wyjątkowych atrakcji. Są to zarówno muzea, jak i obiekty kulturalne, a nawet miejsca, w których strudzony turysta może odpocząć i zjeść obiad.

- Chcemy w ten sposób pokazać, jak wiele dobrego zrobiły w naszym regionie Fundusze Europejskie dla wzmocnienia jego atrakcyjności turystycznej. Są to działania promujące środki unijne, a przy okazji nasze województwo. Zachęcamy do obejrzenia strony, do zainspirowania się i poznawania Podkarpacia - powiedziała Wioletta Rejman, dyrektor Departamentu Promocji, Turystyki i Współpracy Gospodarczej UMWP.

Na początek wśród atrakcji godnych zwiedzenia zaproponowano siedem miejsc w Krośnie i powiecie krośnieńskim:
- Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie,
- Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce,
- Pijalnia Czekolady w Korczynie,
- Ekspozycja edukacyjno-przyrodnicza w Dukli Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie,
- Biuro Wystaw Artystycznych w Krośnie,
- Nasza Chata w Rymanowie-Zdroju,
- Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej.


Strona dopiero powstała i będzie systematycznie uzupełniana o nowe miejsca i atrakcje turystyczne, które korzystają ze środków unijnych.

Link do portalu: https://zwiedzajzfunduszami.podkarpackie.pl/

Ankieta

Które z miejsc zaproponowanych przez portal zwiedzajzfunduszami.podkarpackie.pl odwiedziłbyś najchętniej?

Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki ankiety

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.