Znamy wyniki głosowania w ramach budżetu obywatelskiego Krosno 2022. Wśród projektów ogólnomiejskich zdecydowanym zwycięzcą została inicjatywa mieszkańców pod nazwą "Modernizacja infrastruktury Elektryka oraz strażnicy OSP Krosno - Turaszówka".
Znamy wyniki głosowania w ramach budżetu obywatelskiego: wśród projektów ogólnomiejskich w tym roku zdecydowanym zwycięzcą została inicjatywa mieszkańców pn: "Modernizacja infrastruktury Elektryka oraz strażnicy OSP Krosno - Turaszówka". Projekt ten osiągnął rekordową ilość 1 740 głosów. Wśród przedsięwzięć dzielnicowych/osiedlowych znalazły się m. in: Budowa oświetlenia boiska piłkarskiego przy ul. Ostaszewskiego, altana ogrodowa dla seniorów na osiedlu Grota - Roweckiego oraz doświetlenie kładki pieszej przez Wisłok.

Zwycięski projekt zdobył rekordową ilość 1 740 głosów i był niekwestionowanym faworytem
w tegorocznej edycji. Wyczerpując całą pulę budżetu na projekt ogólnomiejski i tylko on zostanie przekazany do realizacji w roku 2022. Następny projekt "Zainwestuj w bezpieczeństwo mieszkańców Krosna", zdobył o 738 głosów mniej, uzyskując wynik 1 002 głosy. W dzielnicach
i osiedlach, próg został ustalony na 80 głosów i konkurencję o środki w ramach puli z innymi projektami wygrało 12 projektów.

Do realizacji przekazano tylko jeden projekt ogólnomiejski:
 • Modernizacja infrastruktury Elektryka oraz strażnicy OSP Krosno - Turaszówka (1 740 głosów).


W dzielnicach i osiedlach do realizacji wybrano projekty:
 • Białobrzegi: Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców miasta Krosna poprzez modernizację obiektu remizy i zakup sprzętu dla OSP Krosno-Białobrzegi (672 głosy)

 • Krościenko Niżne: Instalacja klimatyzacji w pomieszczeniach sal wielofunkcyjnych na poziomie 0 oraz +1 w DDL Puchatek (155 głosów)

 • Osiedle Grota Roweckiego: Altana ogrodowa dla seniorów na osiedlu, w celu wykorzystania jej na zajęcia dla tej grupy wiekowej i integracja (285 głosów)

 • Osiedle Południe: Kolorowy skrawek dzieciństwa w szarej rzeczywistości (80 głosów)

 • Osiedle Traugutta: Budowa oświetlenia boiska piłkarskiego przy ul. Ostaszewskiego (401 głosów)

 • Polanka: Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców dzielnicy Polanka oraz miasta Krosna (786 głosów)

 • Suchodół: Wykonanie zewnętrznej nawierzchni tanecznej przy Dzielnicowym Domu Ludowym w Suchodole wraz z robotami towarzyszącymi. (133 głosy)

 • Śródmieście: Podniesienie walorów estetycznych i funkcjonalnych w bezpośredniej okolicy pomnika Mikołaja Kopernika (221 głosów)

 • Turaszówka: Nakładka asfaltowa na ul. Jasnej (433 głosy) oraz Nakładka asfaltowa na ul. Klonowej (432 głosy)

 • Zawodzie: Utwardzenie terenu części działki nr ewid 627/6 obr. Krościenko Niżne - Etap I (451 głosów) oraz Doświetlenie kładki pieszej przez Wisłok - ul Fredry (127 głosów)


- Dziękuję krośnianom za tak duże zaangażowanie w głosowanie na zgłoszone projekty obywatelskie. To również dzięki Państwa inicjatywom i zaangażowaniu nasze miasto z roku na rok staje się piękniejsze, a idea budżetu obywatelskiego jest jednym z wielu narzędzi partycypacji społecznej, która umożliwia kreowanie wspólnego otoczenia - podkreśla prezydent Piotr Przytocki.

Oddano łącznie 6 167 głosów, w tym 5 911 elektroniczne oraz 256 papierowo.

~Wuju

10-11-2021 21:31 5 15

Czuć wałem. Polskim.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.