Niepowtarzalnym Koncertem Noworocznym pt. Fortepian i skrzypce w rytmie walców Europy i czardasza węgierskiego zakończyła się II edycja Festiwalu Wieczory Muzyczne w Dworze Kombornia.
Koncert okazał się wyjątkowy zarówno za sprawą repertuaru jak i wykonania. Publiczność miała, bowiem możliwość podziwiać kunszt trzech znakomitych artystów, Stanisława Tomanka (I koncertmistrza Orkiestry Teatru Wielkiego - Opery Narodowej i koncertmistrza Orkiestry Warszawskiej Opery Kameralnej) i Kamila Tomanka (pierwsze skrzypce Orkiestry Teatru Wielkiego - Opery Narodowej) oraz, znanego z poprzedniej edycji Festiwalu, pianisty i kompozytora Marcina Dominika Głucha.

Koncertowa prezentacja w wykonaniu wspaniałych skrzypków Stanisława i Kamila Tomanków (ojciec i syn) na długo pozostanie w pamięci słuchaczy. Publiczność zachwyciło żywiołowe wykonanie utworów F. von Vecsey'a i F. Lehar'a. Czar, magia i piękno walca to szczególne pole do popisu dla kreacji artystycznej. Walc rosyjski, francuski i wiedeński połączone ze zwariowaną, szaleńczą, niezwykle żywą muzyką węgierską były przykładem oddania żarliwości i kunsztu w muzyce europejskiej. Oparta na folklorze muzyka węgierska przydała też koncertowi pikanterii i powitała Nowy 2015 Rok.

Wspomniany wyżej koncert finałowy II edycji Festiwalu Karpackiego poprzedziło sześć różnorodnych stylistycznie, wieczorów - od tradycyjnego świątecznego kolędowania, przez lekkie wieczory rozrywkowe z jazzem i muzyką filmową po koncerty muzyki klasycznej. Idea Festiwalu nawiązuje, bowiem do dziewiętnastowiecznej tradycji salonowego koncertowania w polskich dworach, które służyło zarówno żywiołowej zabawie, jaki i kształtowaniu estetycznej wrażliwość zgromadzonej publiczności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.