Służby ratownicze pracują na miejscu groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego przy źródełku św. Jana z Dukli w Komborni. DK 19 jest całkowicie zablokowana.
Około godz. 9.30 (18 listopada) doszło do zderzenia dwóch pojazdów ciężarowych na DK19 w Komborni na wysokości źródełka św. Jana z Dukli.

Ciągnik siodłowy z naczepą na numerach rejestracyjnych z Bośni i Hercegowiny zderzył się z pojazdem ciężarowym przystosowanym do przewozu drewna. Drugi z pojazdów, na szczęście jechał bez ładunku.

Wypadek w Komborni na DK19

Ze wstępnych ustaleń wynika, że tył tego samochodu uderzył w ciągnik siodłowy.

W wyniku zderzenia droga krajowa została całkowicie zablokowana. Poszkodowany został kierowca ciągnika siodłowego. Na miejscu pracują zastępy z JRG PSP z Krosna, OSP Kombornia, funkcjonariusze z KMP w Krośnie, Zespół Ratownictwa Medycznego.

[AKTUALIZACJA]


- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 36-letni kierujący manem, jadąc w kierunku Miejsca Piastowego, nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, w wyniku czego ciągnięta za nim naczepa wpadła w poślizg i uderzyła w jadące z przeciwka ciężarowe volvo. Do szpitala z poważnymi obrażeniami został przetransportowany 31-letni kierujący volvo - poinformował asp. szt. Paweł Buczyński z KMP w Krośnie.

[AKTUALIZACJA]

Około godz. 13:30 w miejscu wypadku wprowadzono ruch wahadłowy.

[AKTUALIZACJA]

Przed godz. 15:00 zakończyły się utrudnienia na DK19.