Wystarczy jedno kliknięcie i czytamy wybraną książkę. To kolejny rok z Czytelnią IBUK LIBRA w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie. W tym roku 946 darmowych e-booków przygotowała biblioteka dla swoich czytelników.
Aby zapewnić użytkownikom możliwość skorzystania z ogromnej bazy książek elektronicznych IBUK libra do konsorcjum Podkarpackich Bibliotek Pedagogicznych Elektronicznego Zasobu Bibliotecznego dołączyły biblioteki pedagogiczne z woj. małopolskiego. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie, Biblioteka Pedagogiczna w Tarnowie oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączy to nowi partnerzy konsorcjum. Zmieniła się również nazwa konsorcjum, które przyjęło nazwę Galicyjskie Biblioteki Pedagogiczne.

Czytelnicy biblioteki mają obecnie dostęp do 946 tytułów zgromadzonych w czytelni internetowej www.libra.ibuk.pl. Aby za darmo korzystać z oferty publikacji elektronicznych, wystarczy mieć status czytelnika Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie.

E-publikacje można czytać zarówno korzystając z komputerów biblioteki, jak i w domu. Twórcy IBUK-a nie zapomnieli również o użytkownikach smatfonów, którzy dzięki specjalnej aplikacji mogą korzystać z bazy wszędzie i o każdej porze. Platforma mimo wielu praktycznych funkcji jest bardzo prosta w obsłudze.

Co więcej, IBUK Libra umożliwia nie tylko czytanie, ale także pracę z książką, użytkownicy mają do dyspozycji spersonalizowaną sferę czytania w chmurze - myIbuk, wirtualną półkę z książkami dającą możliwość zaawansowanej pracy z tekstem. W myIbuku teksty można zaznaczać, tagować, dzielić uwagi w mediach społecznościowych. Treści są dynamicznie przeszukiwane, dodatkowo powiązane ze słownikami i encyklopediami PWN. Czytając, można sprawdzić słowo w źródłach, polskich i obcojęzycznych.

Podstawowe pytanie. Czy każdy w łatwy sposób znajdzie książkę dla siebie? Oczywiście, że tak!
W czytelni internetowej IBUK Libra podobnie jak w znanych wszystkim bibliotekach stacjonarnych znajdziemy działy tematyczne, dzięki którym łatwiej będzie nam odnaleźć poszukiwaną lekturę.

Co należy zrobić, by korzystać z wirtualnej biblioteki IBUK LIBRA na komputerze domowym?
Przede wszystkim trzeba posiadać dostęp do Internetu i udać się Biblioteki (ul. Grodzka 45B) po specjalny kod aktywacyjny. Jest on wydawany każdemu czytelnikowi biblioteki po okazaniu karty czytelnika .
Po rejestracji w portalu www.libra.ibuk.pl i wprowadzeniu otrzymanego kodu czytelnik uzyskuje możliwość czytania zgromadzonych książek 24 godziny na dobę w domowym komputerze osobistym.

Uwaga! Czytelnicy, którzy byli już użytkownikami serwisu IBUK LIBRA i otrzymali od Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie bezpłatny PIN do logowania, mogli korzystać z dostępu do elektronicznych książek tylko do końca roku 2014. Po tym terminie dotychczasowy PIN nie będzie mógł być używany. Osoby zainteresowane dalszym korzystaniem z wirtualnej czytelni prosimy o odebranie nowego kodu aktywacyjnego w bibliotece.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.