Rekordowa liczba uczestników wzięła udział w XIII Otwartym Turnieju Szachowym z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
W dniu 13 listopada na Hali Sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu odbył się XIII Otwarty Turniej Szachowy z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystego otwarcia oraz przywitania wszystkich zgromadzonych w imieniu Burmistrza Gminy Jedlicze dokonał Wojciech Florczak Dyrektor GOSiR w Jedliczu.

Zawody odbywały się na dystansie 7 rund i były podzielone na 3 kategorie wiekowe. W tym roku do rywalizacji przystąpiła rekordowa liczba 96 zawodników i zawodniczek.

W grupie OPEN zawodnicy dysponowali czasem 10 minut + 5 sekund na ruch. Dodatkowo organizator turnieju oprócz zwycięzców poszczególnych kategorii, uhonorował najmłodszych i najstarszego uczestnika oraz najlepszych zawodników reprezentujących Gminę.

Kategoria OPEN:
1. Andrzej Dziugan - KKSz Urania Krosno
2. Paweł Sowiński - LKSz GCKiP Czarna
3. Arkadiusz Kucza - L-UKS Burza Rogi
Najlepszy zawodnik Gminy Jedlicze: Stasz Szymon

Kategoria rocznik 2006 i młodsi:
1. Krzysztof Mastaj - GOSiR Jedlicze
2. Dawid Futyma - LKS Sanovia Lesko
3. Ignacy Rość- LKS Parnas Stara Wieś
Najlepszy zawodnik Gminy Jedlicze: Krzysztof Mastej

Kategoria rocznik 2011 i młodsi:
1. Wojtuń Maksymilian - KKSz Urania Krosno
2. Marcin Owczarek - GKS Szach-Mat Wiśniowa
3. Szymon Oberc - KKSz Urania Krosno

Najlepszy zawodnik Gminy Jedlicze: Karol Opałka

Najmłodsi zawodnicy Turnieju:
Wiktoria Antonik (rok ur. 2014) GOSiR Jedlicze
Grzegorz Bloch (rok ur. 2014) LKS Sanovia Lesko
Maksymilian Wojtuń (rok ur. 2014) KKSz Urania Krosno

Najstarszy zawodnik: Zbigniew Kardyś (rok ur. 1955) LKS Parnas Stara Wieś

Na zakończenie turnieju, każdy z młodszych zawodników otrzymał pamiątkowy medal oraz słodki upominek. W poszczególnych kategoriach zwycięzcy otrzymali pamiątkowy dyplom, puchar, słodki upominek oraz nagrody rzeczowe, które wręczali sędzia główny turnieju Marian Lorenc oraz Dyrektor GOSiR w Jedliczu Wojciech Florczak.Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.