Mieszkańcy sołectwa Piotrówka w gminie Jedlicze będą mogli korzystać ze zmodernizowanego obiektu sportowego, zgodnego z ich oczekiwaniami i potrzebami, o który tak długo zabiegali.
Starania Rady Sołeckiej w Piotrówce, radnej Józefy Uram, dyrekcji Szkoły Podstawowej w Piotrówce oraz gminy Jedlicze, która pozyskała środki z budżetu Województwa Podkarpackiego opłaciły się. Mieszkańcy sołectwa Piotrówka będą mogli korzystać ze zmodernizowanego obiektu sportowego, zgodnego z ich oczekiwaniami i potrzebami, o który tak długo zabiegali.

Boisko w Piotrówce

Na realizację zadania pn. "Modernizacja boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Piotrówce" gmina Jedlicze otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 12 tys. zł budżetu Województwa Podkarpackiego - w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021-2025, na działania służące realizacji Sołeckich Strategii Rozwoju Wsi.

Boisko w Piotrówce

Zakres inwestycji obejmował prace ziemne związane z rekultywacją i profilowaniem płyty boiska oraz wykonaniem schodów prowadzących na teren nowo powstałej murawy. Boisko wyposażono w bramki do rozgrywek piłki nożnej i piłki ręcznej oraz piłkochwyt. Na uwagę zasługuje duże zaangażowanie lokalnej społeczności oraz stowarzyszeń i organizacji działających w miejscowości Piotrówka, takich jak: OSP Piotrówka, KGW w Piotrówce oraz Stowarzyszenie "Nasza Piotrówka".

Wykonanie prac miało na celu dostosowanie boiska sportowego do aktualnie obowiązujących wymogów i standardów użytkowych, zgodnego z potrzebami, w szczególności dzieci i młodzieży Szkoły Podstawowej w Piotrówce. Koszt inwestycji to ponad 41 tys. zł.

~Propaganda sukcesu

30-11-2021 00:11 7 26

Na czym polegały te starania radnej Uram. Propaganda.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.