Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało w Katowicach 12 zawodników, którzy wywalczyli łącznie sześć medali. Jest to najlepszy, w historii klubu wynik, jeśli chodzi o udział w Mistrzostwach Europy.
W dniach 13 - 14 listopada w Katowicach, odbyły się 34 Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin Juniorów i Seniorów. Organizatorem tego prestiżowego wydarzenia, w którym udział wzięło 632 zawodników z 22 krajów, był TKKF "Czarni" Katowice, prowadzony przez Sensei Dariusza Łyczko oraz Shihan Jacek Czerniec. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwał Shihan Katsuhito Gorai. Zawody rozgrywane były w trzech blokach, A, B i C, w sobotę dwa dla juniorów (na 6. matach) i w niedzielę blok C na 3. matach.

Zawodnicy Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate

Opiekunami startujących z krośnieńskiego Klub Kyokushin Karate byli: Shihan Roman Woźniak, Sensei Ireneusz Kasza oraz Sensei Marek Sawczuk, który również wystąpił w roli sędziego.

Wicemistrzynią Europy w kumite, kategoria 10 - 11 lat +40 kg, została Blanka Trybus. W pierwszej walce, po kilkunastu sekundach, pokonała przez dwukrotne wazari przeciwniczkę, stosując kopnięcie mae geri. Druga i trzecia walka to też popis umiejętności zawodniczki krośnieńskiego klubu, w walce o złoto, Blanka musiała uznać wyższość przeciwniczki. W kata Blance nie udało się awansować do drugiej tury.

Zawodnicy Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate

Wicemistrzynią Europy w kata juniorek została Wiktoria Bilska, która w II rundzie awansowała z trzeciego miejsca na drugie. W kumite, po zdecydowanym pokonaniu przeciwniczki, Wiktoria przegrała następny pojedynek z późniejszą Mistrzynią Europy z Rosji i ostatecznie uplasowała się w pierwszej ósemce Mistrzostw.

Zawodnicy Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate

Wicemistrzem, także w kata juniorów, został Aleks Łączak, który do rundy finałowej wszedł zajmując szóstą lokatę i po pokazowym wykonaniu Gekisai Sono San awansował na pozycję wicelidera. W kumite, po dogrywce uległ brązowemu medaliście z Ukrainy.
Brązowe medale, również w kumite, wywalczyły Emilia Frankiewicz i Izabela Mielech. Emilka brawurowo wygrała dwa pojedynki, Iza w walce o finał, po decyzji sędziego maty, musiała zadowolić się brązowym medalem. W kata zaś, Izabela, awansowała do rundy finałowej szóstki najlepszych zawodniczek, zajmując 5 miejsce.

Zawodnicy Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate

Tomasz Pikuła w kategorii Masters Open 35 - 39 lat uplasował się na najniższym stopniu podium, ulegając, niejednogłośnie, utytułowanemu zawodnikowi z Białorusi.

Warto wspomnieć, iż Sandra Adamiak, debiutantka na tak prestiżowej, sportowej imprezie, awansowała do finałowej rundy kata i ostatecznie uplasowała się na szóstej lokacie wśród 24 startujących.

Zawodnicy Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate

Pozostałym startującym z Klubu nie udało się awansować do strefy medalowej. Gabriel Bożek zakończył udział w zawodach, po bardzo wyrównanej walce z Bułgarem. Jego młodszy brat, Alan, przegrał, niejednogłośnie z Wicemistrzem Europy z Ukrainy. Karol Pikuła dzielenie stawiał czoła późniejszemu mistrzowi z Rosji, podobnie jak Maja Wajda, która, po dogrywce, również musiała uznać wyższość brązowej medalistce z Rosji. Karina Korona, ze względu na kontuzję, nie była zgłoszona do kumite, wystartowała w konkurencji kata, zajmując dziewiątą lokatę.

Wyjazd na Mistrzostwa Europy zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Krosna.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.