W Katowicach odbyły się XXXIV Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin Juniorów i Seniorów.
W dniach od 13 do 14 listopada w Katowicach, odbyły się XXXIV Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin Juniorów i Seniorów. Organizatorem tego prestiżowego wydarzenia, w którym udział wzięło 632 zawodników z 22 krajów, był TKKF "Czarni" Katowice, prowadzony przez Sensei Dariusza Łyczko oraz Shihan Jacka Czerńca. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwał Shihan Katsuhito Gorai.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 12 zawodników w tym również zawodnicy trenujący na co dzień na obiektach GOSiR Jedlicze, którzy na katowickich matach wywalczyli łącznie sześć medali. Jest to najlepszy wynik w historii Klubu w zawodach rangi Mistrzostw Europy. Opiekunami startujących z Klubu byli: Shihan Roman Woźniak, Sensei Ireneusz Kasza oraz Sensei Marek Sawczuk, który również wystąpił w roli sędziego.

zawodnicy KKK karate

Wicemistrzem, w kata juniorów, został Aleks Łączak, który do rundy finałowej wszedł zajmując szóstą lokatę i po pokazowym wykonaniu Gekisai Sono San awansował na pozycję wicelidera. W kumite, po dogrywce uległ brązowemu medaliście z Ukrainy.

Wicemistrzynią Europy w kumite, kategoria 10 - 11 lat +40 kg, została mieszkanka Gminy Jedlicze Blanka Trybus. W pierwszej walce, po kilkunastu sekundach, pokonała przez dwukrotne wazari przeciwniczkę, stosując kopnięcie mae geri. Druga i trzecia walka to też popis umiejętności naszej zawodniczki. W walce o złoto, Blanka musiała uznać wyższość przeciwniczki. W kata Blance nie udało się awansować do drugiej tury.

Brązowy medal, w kumite, wywalczyła Emilia Frankiewicz . Emilka brawurowo wygrała dwa pojedynki , jednak w walce półfinałowej musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki. Gabriel Bożek zakończył udział w zawodach, po bardzo wyrównanej walce z Bułgarem i tym samym przegrał w walce o brązowy medal. Jego młodszy brat Alan, przegrał, niejednogłośnie z Wicemistrzem Europy z Ukrainy.