W Jedliczu odbył się XV Memoriał Bogusława Dziury w Strzelectwie Sportowym.
W dniach od 19 do 20 listopada w hali GOSiR w Jedliczu odbyła się kolejna, piętnasta już edycja Memoriału Bogusława Dziury w Strzelectwie Sportowym. W piątek, w pierwszym dniu zawodów do rywalizacji stanęło ogółem 64 uczniów łącznie z 11 szkół: podstawowych oraz ponadpodstawowych z naszego rejonu.

Uczniowie rywalizowali w konkurencji karabinu pneumatycznego 10 strzałów na dystansie 10 metrów indywidualnie oraz drużynowo. Zawody rozpoczęły się o godzinie 9.00, a ceremonię otwarcia poprowadziła Grażyna Twardzik - nauczyciel z Zespołu Szkół im. AK w Jedliczu.

W sobotę 20 listopada, w drugim dniu Memoriału, rywalizację toczyli zawodnicy zrzeszeni w 7 klubach strzeleckich z Małopolski i Podkarpacia. W tych zawodach udział wzięło 61 osób. Rywalizacja rozgrywała się w konkurencjach pistoletu i karabinu pneumatycznego w kategoriach wiekowych młodzików, juniorów młodszych, juniorów i seniorów. Po rozegraniu konkurencji strzeleckich najlepsi zawodnicy w swoich kategoriach strzelali finały. Pierwsi finał strzelali "pistoleciarze". Wśród nich zwycięzcą został Marek Prochaska z Twierdzy Przemyśl. W drugim finale tj. karabinku pneumatycznego, najlepszą okazała reprezentująca klub Promień Bochnia Julia Ciejak.

Po odbyciu wszystkich strzelań nastąpiło ostateczne podsumowanie Memoriału i wręczenie nagród. Nagrody wręczali zaproszeni Goście: syn Bogusława Dziury, radny Rady Miejskiej w Jedliczu Ryszard Dziura, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krośnieńskiego Zygmunt Ginalski, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Jedliczu Ewa Machowska, Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu Wojciech Florczak oraz Bogusław Bargieł.

Zakończenia zawodów dokonał Ryszard Dziura, który podziękował wszystkim uczestnikom za udział, za sportową i zaciętą rywalizację oraz za to, że po raz kolejny uczczona została pamięć jego ojca, Bogusława Dziury.