Miniony weekend nie był szczęśliwy dla drużyn seniorskich Karpat Krosno. Zarówno drużyna żeńska jak i męska solidarnie przegrały swoje spotkania w ramach rozgrywek ligowych.
Zawisza Sulechów wywiózł trzy punkty z Krosna. W dwóch pierwszych partiach nie brakowało walki i emocji. Karpatki dzielnie stawiały czoła liderowi I Ligi przez co mecz był bardzo zacięty i wyrównany. Niestety przegrana w II secie na przewagi 30:28 podłamała gospodynie, co miało odzwierciedlenie w kolejnej partii. Trzeci set to już pokaz siły ekipy Marka Mierzwińskiego.

AZS PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno - MLKS ROLTEX Zawisza Sulechów 0:3 (20:25, 28:30, 11:25)

Zespoły wystąpiły w składach:
Karpaty Krosno: Słonecka (10), Bałucka (6), A. Mikołajewska, E. Mikołajewska (7), Jurczyk (5), Grzegorczyk (7), Czarnowska (libero) oraz Oyibo (1), Czekajska (libero), Prokop (3), Szczęśnik (1) i Wajda (1)

Zawisza Sulechów: Skiba (13), Perlińska (7), Bury (3), Sołodkowicz (8), Kwiatkowska (10), Szymańska (1), Rzepnikowska (libero) Baran (14), Wawrzyniak (2), Wellna, Witkowska (1) i Osadczuk

Karpaty Krosno

Następny mecz siatkarki rozegrają 17 stycznia w Murowanej Goślinie.

Seniorzy przegrywają w Strzyżowie
Nie udał się także seniorom wyjazd do Strzyżowa. To siatkarze Wisłoka Strzyżów rozpoczęli udanie rok 2015 pokonując w meczu derbowym drużynę Karpat Krosno 3:2 i zainkasowali w tym spotkaniu 2 cenne punkty. Spotkania derbowe z Wisłokiem Strzyżów zawsze były trudne dla siatkarzy Karpat i nie inaczej było i tym razem. Po bardzo wyraźnym zwycięstwie w pierwszym secie do 16 krośnieńska drużyna przegrała 2 kolejne partie. Czwarta partia to ponowne zwycięstwo biało-niebieskich. Tie break należał już jednak do gospodarzy, którzy wygrali całe spotkanie.

Niemniej jednak dzięki jednemu punktowi zdobytemu w Strzyżowie siatkarze Karpat awansowali na 5 lokatę w tabeli.

Wisłok Strzyżów - AZS PWSZ Karpaty KHS Krosno 3:2 (16:25, 34:32, 25:17, 22:25, 15:10)

Kolejny mecz siatkarze rozegrają 17 stycznia o godz 16.00. w hali przy ul. Legionów w Krośnie.