Uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej nr 14 w Krośnie wzięli udział w kolejnej edycji spotkania promującego czytelnictwo wśród dzieci.
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie zorganizowała 7 grudnia 10., jubileuszową edycję Mikołajkowego Czytania Dzieciom.

Do tym roku do wspólnego czytania zostali zaproszeni uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej nr 14 w Krośnie, a fragmenty "ELFA do zadań specjalnych" - zbioru 24 opowiadań Katarzyny Wierzbickiej czytali zaproszeni goście: Lucyna Opoń - kierownik krośnieńskiego oddziału Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Andrzej Dziugan - dyrektor krośnieńskiego oddziału Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, lekarz Barbara Mrozek, bryg. Krzysztof Marszałek - zastępca komendanta miejskiego PSP w Krośnie, asp. sztab. Paweł Buczyński - oficer prasowy KMP w Krośnie, a także dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie Małgorzata Szybiak. W mikołajkowym czytaniu wziął udział także komendant miejski policji w Krośnie insp. Leszek Buryła.

W trakcie spotkania, które prowadziła Romualda Wojnar, wicedyrektor PBW w Krośnie, uczniowie uczestniczyli w zabawach ruchowych, rozwiązywali zagadki a na koniec otrzymali świąteczny zestaw książek i upominki.

Mikołajkowe Czytanie Dzieciom w Krośnie

Jak podkreśliła Małgorzata Szybiak, dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krośnie, w ciągu roku biblioteka organizuje szereg akcji czytelniczych, które zachęcają do spędzania jak najwięcej czasu z książką. Czytanie wpływa na rozwój zarówno wyobraźni i słownictwa, wzbogaca wrażliwość dziecka.

- Jest również formą terapii. Tak zwana biblioterapia na pewno jest ważna dzisiaj w dobie pandemii, gdzie do przekazania jest wiele trudnych treści, ciężkich do przyjęcia i zrozumienia dla dzieci - powiedziała Małgorzata Szybiak.

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie generalnie jest placówką wspierającą szkoły, nauczycieli bibliotekarzy i nauczycieli innych przedmiotów.

- Między innymi pokazujemy nauczycielom, jak można pracować z książką nieco inaczej niż na co dzień. Pomagamy także w kształtowaniu postaw czytelniczych u dzieci i młodzieży, starając się je uaktywniać wspierając w ten sposób proces wychowawczy - dodała dyrektor Małgorzata Szybiak.


~amy

07-12-2021 21:42 4 20

Piękna sprawa. Jednak w tych maskach wyglądają idiotycznie. Tak inteligentne osoby nie wiedzą, że nakaz noszenia masek jest BEZPRAWNY? A same maski guzik dają? No szkoda.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.