Gruntownego remontu doczekała się droga powiatowa łącząca dwie gminy: Chorkówkę i Jedlicze. Ile kosztowały prace?
Remont obejmował odcinek drogi na długości 1580 w miejscowościach Dobieszyn i Świerzowa Polska.

Nowa droga Świerzowa Polska - Dobieszyn

- Bardzo się cieszę, że po wielu latach udało się w końcu przebudować ponad półtora kilometrowy odcinek drogi łączący Dobieszyn ze Świerzowa Polską. Koszt tej inwestycji to ponad 663 tysiące złotych. Zadanie udało się zrealizować przy wsparciu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, za co dziękuję posłowi Piotrowi Babinetzowi. Otrzymaliśmy już też kolejne środki z rządowego funduszu na przebudowę drogi powiatowej w Jaśliskich. Zadanie to będziemy realizować w przyszłym roku - powiedział starosta krośnieński Jan Pelczar, podczas odbioru prac, które odbyło się 7 grudnia.

Uczestniczyli w nim również między innymi poseł Piotr Babinetz, radna sejmiku województwa podkarpackiego Joanna Bril, dyrektor - etatowy członek zarządu powiatu Monika Subik, wiceprzewodniczący rady powiatu Zygmunt Ginalski, radni powiatu Kazimierz Gładysz i Stanisław Sajdak, wójt gminy Chorkówka Grzegorz Węgrzynowski, radni gminy Jedlicze oraz przedstawiciele wykonawcy.

Otwarcie drogi Dobieszyn - Świerzowa Polska

Za remont drogi, w imieniu mieszkańców Świerzowej Polskiej podziękowała staroście i posłowi Monika Subik.

- Mieszkańcy długo na to czekali. Są tutaj zlokalizowane firmy, powstają nowe domy. Do tej pory ta droga nie spełniała oczekiwań. Teraz jest zdecydowanie lepiej, piękniej i bezpieczniej - stwierdziła Monika Subik.

Do podziękowań dołączył też wójt gminy Chorkówka Grzegorz Węgrzynowski. Gmina również partycypowała w kosztach.

- Ten rok był dla nas bardzo dobry, bo na terenie naszej gminy powstała ta droga, jest też przebudowywana droga Chorkówka - Bóbrka. Jeżeli tylko budżet na to pozwala, to wspieramy inwestycje powiatowe. Mamy jeszcze w zanadrzu bardzo ważną drogę Poraj - Leśniówka i liczę, że wspólnymi silami uda nam się ta inwestycję zrealizować - powiedział wójt Grzegorz Węgrzynowski.

Uczestnicy otwarcia drogi Dobieszyn - Świerzowa Polska

W imieniu mieszkańców Dobieszyna i Rady Miejskiej w Jedliczu podziękował wiceprzewodniczący rady Ryszard Dziura.

- Wiem, jak ta droga była bardzo potrzebna i oczekiwana. Dziękuję wszystkim za to i jednocześnie przepraszam w imieniu Rady Miejskiej w Jedliczu, pani burmistrz, jeśli mogę, bo wiem, że pieniądze były, ale nie doszło do ich realizacji. Radni Rady Miejskiej w zdecydowanej większości, od co najmniej lipca zabiegaliśmy o pozyskanie pieniędzy jako udziału własnego gminy zarówno w realizacji tej inwestycji Dobieszynie, jak i w Potoku. 160 tys. złotych przy blisko 90 milionowym budżecie, to są śmieszne pieniądze - zaznaczył Ryszard Dziura.

Wykonawcą prac była firma STRABAG.

~cynik

09-12-2021 14:56 11 14

"Śmieciarki nie mogli wyminąć" - pisze tutaj jeden. Wyjaśniam że wyprzedzić się nie dało.
Odpowiedz

~Frt

09-12-2021 11:11 7 30

Wiency was tam nie było do przecinania wstyngi?
Odpowiedz

~obcy

09-12-2021 09:45 8 27

Ścieszka rowerowa a nie droga.
Odpowiedz

~Rogol

09-12-2021 08:23 10 29

W Dobieszynie to poboczy prawie nie ma z 30 cm,droga pod Polanka . Jechala smieciarka i nikt nie mógł jej wyminac,sznur aut z tylu .Dopiero jak skręcila żeby nawrócić w boczną drogę na granicy . Samochody przejechaly. Pobocza jekie są to każdy widzi tylko nikt z tym nic nie robi!!!
Odpowiedz

~Pobocza

08-12-2021 21:27 6 15

Wąsko.Jaka droga jest w Dobieszynie od gorki do granicy z Polanka. Pobocza mają z 30 cm.W zimie to wyrazie czego tylko zanurkowac do rowu.. Kiedys jechała smieciarka i długi sznur aut za nią. Bo nikt nie ryzykowal żeby ją wyminac.Bo nie dało się.Dojechala do granicy , wjechala żeby nawrócić w boczną drogę i samochody puściła.
Odpowiedz

~kierowca odrzutowca

08-12-2021 18:53 8 30

To chyba ścieżka rowerowa a nie droga publiczna i to na dodatek powiatowa. Przy tej szerokości to nic innego.
Odpowiedz

~apis

08-12-2021 18:16 8 21

Poseł B. jak Mona Lisa. Kiedy on się wreszcie uśmiechnie?
Odpowiedz

~podatnik

08-12-2021 17:55 8 24

Pieniadze byly ale poszly na referendum o tym radni powinni wieddzziec
Odpowiedz

~Jan23

08-12-2021 17:05 7 17

Zacytuje Pana Dziurę :"Dziękuję wszystkim za to i jednocześnie przepraszam w imieniu Rady Miejskiej w Jedliczu, pani burmistrz, jeśli mogę, bo wiem, że pieniądze były, ale nie doszło do ich realizacji".
To jak pieniądze były to dlaczego nie daliście. Przeprasza pan za rade, pani burmistrz. Czegoś tu nie rozumie.
Odpowiedz

~pirat

08-12-2021 16:58 6 25

Bez kropidla otwarcie jest nie wazne chyba ze zabraklo kasy na wode swiecona
Odpowiedz

~Prsyjezdny

08-12-2021 13:16 9 31

Droga szeroka na 6-ciu chłopa , reszta stoi na poboczu.W Dobieszynie to trudno się rozminąć z pieszym .
Odpowiedz

~Myślący

08-12-2021 11:25 10 28

Co to jest Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg? Rząd dał prywatne swoje pieniądze czy podłączył się do naszych podatków? Już niedobrze się robi od tej pisowskiej propagandy a nawiasem nie ma się, czym chwalić. Ta droga to jest ścieżka dla rowerów ewentualnie droga dojazdowa do kilku posesji, które tam ostatnio powstały. Tam się nie rozminą dwa najmniejsze samochody osobowe.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.