Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie zakupił nowe USG dla Oddziału Neurologicznego z Pododdziałem Udarów Mózgowych.
Szpital w Krośnie ponownie znalazł się w gronie realizatorów programu polityki zdrowotnej Ministerstwa Zdrowia Program Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo-Naczyniowego POLKARD. Dzięki temu na Oddział Neurologiczny z Pododdziałem Udarów Mózgowych trafił nowoczesny aparat ultrasonograficzny o wysokiej jakości obrazowania o wartości ok. 250 tysięcy złotych. Jest wykorzystywany do diagnozowania chorych w stanach zagrożenia życia hospitalizowanych w oddziale, a także do podjęcia działań ratunkowych celowanych, bez wożenia pacjenta do pracowni RTG lub czekania na sprzęt przywożony z pracowni.

- Badania naczyń szyi i mózgowych metodą USG Dopplera wymaga grupa pacjentów z zawrotami i bólami głowy, zasłabnięciami i utratami przytomności, a szczególnie osoby chorujące na nadciśnienie tętnicze lub cukrzycę, ponieważ jest to doskonała metoda wykrywania w organizmie miażdżycy. W wielu przypadkach pomaga przewidzieć i zapobiec udarowi mózgu - powiedział lek. Marek Czerwonka, kierownik Oddziału Neurologicznego z Pododdziałem Udarów Mózgowych.

~Ciekawy

12-12-2021 21:02 36 42

Powie mi ktoś dlaczego nasz szpital nie wykonuje badan USG tylko wysyłają ludzi do Rzeszów?? Co za patologia!!!! Służbę zdrowia należy sprywatyzować i tak się za każdą wizytę płaci a przynajmniej składek złodzieje by nie zabierali
Odpowiedz

~Wąski

12-12-2021 16:27 33 55

Tylko kogo chcą leczyć jak większość oddziałów jest pozamykane
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.