Policjanci z Krosna realizują dziś działania 'Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego'. Mundurowi zwracają uwagę na kierowców czy nie bagatelizują prawa pieszych. Przyglądają się również pieszym i rowerzystom, jak zachowują się na drodze.

Dziś od rana policjanci skupiają swoje działania na bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze zwracają uwagę na kierowców, którzy bagatelizują prawa pieszych. Przyjrzą się także temu, jak piesi zachowują się na drodze, gdyż najczęściej do wypadków z ich udziałem dochodzi na oznakowanych przejściach, w rejonie skrzyżowań i przystanków. Główne błędy pieszych to wtargnięcia na jezdnię, przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym oraz wchodzenie na jezdnię zza pojazdu.Baczną uwagę zwracają policjanci na rowerzystów, zapominają o ograniczeniach, które ich dotyczą. Najczęściej popełniane przez rowerzystów błędy to przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych i korzystanie z chodników. Policjanci surowo oceniają te wykroczenia.Obowiązkowe odblaski


Policjanci przypominają, że nowelizacja ustawy z dnia 26 lipca 2013 r. o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym obowiązuje od 31 sierpnia br. Nakłada ona obowiązek na pieszych, poruszających się po drodze o zmierzchu poza obszarem zabudowanym, noszenia elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.