Drugi w gminie Rymanów żłobek gminny został oficjalnie otwarty 15 grudnia w Rymanowie-Zdroju - Desznie. Opieką zostanie objętych 20 maluchów.
Żłobek "Wesołe Maluchy" powstał w budynku dawnej szkoły. Obiekt ma bardzo bogatą historię, pochodzi z roku 1928 i staraniem hrabiego Potockiego został oddany społeczności lokalnej jako obiekt szkolny. Szkoła podstawowa funkcjonowała w nim do tego roku, przez ostatnich kilkanaście lat jako placówka niepubliczna prowadzona przez stowarzyszenie. Uczęszczały do niej dzieci w klasach I-III oraz przedszkolaki.

Małgorzata Ziajka
Małgorzata Ziajka, dyrektor żłobka "Wesołe Maluchy" w Rymanowie-Zdroju - Desznie

- Po zamknięciu szkoły padła propozycja, aby w dalszym ciągu budynek służył dzieciom, ale mniejszym. Okazało się, że 40 miejsc, które oferuje żłobek w Rymanowie nie wystarcza na zapotrzebowanie, jakie zgłaszają dzieci maluchów w wieku od 20 tygodnia do trzeciego roku życia z terenu naszej gminy. Dzięki Programowi "Maluch+" powstał więc kolejny żłobek, w Rymanowie-Zdroju. Przygotowanych zostało 20 miejsc i jest już pełne obłożenie. Był to więc przysłowiowy strzał w dziesiątkę - powiedziała Małgorzata Ziajka, dyrektor żłobka "Wesołe Maluchy" w Rymanowie-Zdroju - Desznie.

Żłobek w Rymanowie-Zdroju - Desznie
Dzieci mają świetne warunki i dużo miejsca do zabawy

W nowym żłobku zatrudnienie znalazły cztery opiekunki oraz jedna osoba do obsługi i konserwator.

Prezent od burmistrza
Prezent przekazany przez burmistrza Rymanowa spodobał się najmłodszym

- Na prace adaptacyjne oraz zakup wyposażenia wydatkowano blisko 600 tysięcy złotych. Gmina Rymanów otrzymał ponad 400 tysięcy złotych dotacji na tą inwestycję w ramach Programu "Maluch+" zarówno na prace adaptacyjne, jak i wyposażenie. Prawie 200 tysięcy zabezpieczono z własnego budżetu gminy - podkreślił burmistrz gminy Rymanów Wojciech Farbaniec.Symboliczną wstęgę przecięli: przedstawiciel wojewody podkarpackiego Artur Bożek, przewodniczący Rady Miejskiej w Rymanowie Andrzej Pitrus, burmistrz Wojciech Farbaniec i dyrektor Małgorzata Ziajka. Wyremontowany obiekt poświęcił proboszcz parafii Rymanów-Zdrój, ks. Marek Zajdel a dla zebranych zaśpiewała Katarzyna Chorzępa-Sołtysik.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.