Krośnieńscy modelarze zakończony sezon mogą zaliczyć do bardzo udanych.
Sezon sportowy dla krośnieńskich modelarzy lotniczych zakończył się dużym sukcesem. Po ostatnich zawodach w Częstochowie rozstrzygnęła się klasyfikacja końcowa Pucharu Polski - krośnianie zdeklasowali inne kluby w klasie szybowców F1A.

Puchar Polski zwyciężył Michał Słyś, drugie miejsce zajął Henryk Krupa, a trzecie Michał Śliwiński - cała trójka to reprezentanci Aeroklubu Podkarpackiego SL w Krośnie. W klasie modeli F1A Standard Puchar Polski zdobyła krośnieńska zawodniczka - Justyna Gądek.

modelarze lotniczy

W tegorocznych 86. Mistrzostwach Polski Modeli Swobodnie Latających (Kietrz 11.09.2021) drużyna Aeroklubu Podkarpackiego (Michał Słyś, Michał Śliwiński i Henryk Krupa) zdobyła złoty medal, a w klasyfikacji indywidualnej Michał Słyś został II Wicemistrzem Polski. Podczas 3. Mistrzostw Polski modeli F1A Standard (Czaplinek 21.08.2021) drużyna Aeroklubu Podkarpackiego (Justyna Gądek, Henryk Krupa, Roksana Gądek) zdobyła brązowy medal, a Justyna Gądek indywidualnie zdobyła tytuł Mistrza Polski.

Krośnieńscy zawodnicy wzięli udział w 6 imprezach w tegorocznym Pucharze Świata (w Czechach, na Słowacji i w Polsce). Finalnie Michał Śliwiński uplasował się na 22 pozycji, a Michał Słyś na 23-ciej na 223 zawodników. Jest to najlepszy rezultat wśród jakichkolwiek Polskich zawodników od 2012 roku.

krośnieńscy modelarze

Czworo krośnian zakwalifikowało się do przyszłorocznej Kadry Narodowej na Mistrzostwa Świata Modeli Swobodnie Latających w Macedonii - Henryk Krupa, Michał Śliwiński, Michał Słyś oraz Roksana Gądek w kategorii kobiet.