300 laptopów wraz z mobilnym internetem zostanie przekazanych dzieciom i młodzieży z Podkarpacia. Wszystko dzięki akcji charytatywnej #AssecoDzieciom.
Akcja została zorganizowana przez spółkę Asseco Poland z Rzeszowa przy współudziale Podkarpackiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża i w partnerstwie z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego oraz Prezydentem Miasta Rzeszowa.
W ramach akcji wpłynęło ponad 1300 zgłoszeń z całego regionu. Komisja konkursowa po ich przeanalizowaniu wybrała 300 uczniów, którzy otrzymają nowe laptopy od Asseco. Przekazanie oraz dystrybucja sprzętu do wybranych uczniów rozpoczęła się 15 grudnia i ma zostać zakończona przez świętami Bożego Narodzenia. Akcja jest odpowiedzią firmy Asseco Poland na potrzeby młodych ludzi związane z edukacja zdalną.

- Przejście uczniów na zdalną naukę w oczywisty sposób wiązało się z potrzebą zakupienia wielu komputerów, które miały umożliwić kontakt młodym ludziom z nauczycielami i rówieśnikami. Pomimo, że sytuacja materialna polskich rodzin w ostatnich latach uległa znacznej poprawie, to i tak wiele z nich z trudem mogło ponieść taki wydatek, zwłaszcza zaś rodziny wielodzietne. Dlatego cieszę się, że aż 300 laptopów z mobilnym internetem trafiło do najbardziej potrzebujących uczniów z Podkarpacia w ramach akcji charytatywnej Asseco. Jest to wielkie i potrzebne wsparcie dzieci oraz młodzieży w dostępie do wiedzy, a tym samym inwestycja w ich, a także naszą wspólną przyszłość - powiedział marszałek Władysław Ortyl podczas podsumowania akcji charytatywnej.

Fundatorem komputerów jest firma Asseco Poland S.A. z Rzeszowa obchodząca 30-lecie swojej działalności. Internet zapewnia operator sieci komórkowej Plus. Sprzęt jest przekazywany na rzecz dzieci i młodzieży poprzez Podkarpacki Oddział Okręgowy PCK i współpracujące z nim oddziały lokalne.

- Asseco powstało 30 lat temu z pasji do tworzenia czegoś nowego i potrzeby realizacji marzeń. I ta chęć odkrywania świata została z nami do dziś. W dzisiejszym świecie edukacja, rozwój i realizowanie pasji, które są mi tak bliskie bez dostępu do komputera czy internetu, w zasadzie są niemożliwe. Dlatego postanowiliśmy wesprzeć najbardziej potrzebujące dzieci i młodzież z Rzeszowa oraz całego Podkarpacia i przekazać sprzęt, który da im możliwość uczenia się, rozwijania zainteresowań i będzie szansą na lepszą przyszłość. Jestem dumny, że mogliśmy wspólnie zrobić coś dobrego dla mieszkańców naszego miasta i regionu - stwierdził Adam Góral, prezes Asseco Poland.

Justyna Puchyrska-Urbanek, kierownik Oddziału Rejonowego PCK w Krośnie, poinformowała, że do miasta Krosna i gmin powiatu krośnieńskiego trafi łącznie 28 laptopów, w tym 12 do miasta Krosna oraz 4 do gminy Jedlicze, 4 do gminy Rymanów, 3 do gminy Chorkówka, 2 do gminy Krościenko Wyżne, 2 do gminy Dukla i 1 do gminy Miejsce Piastowe.

~Zygojner

23-12-2021 19:13 6 15

Zegurner Zara sprzedadzą .....? Tak. To jest pytanie. Od Kors. WTF
Odpowiedz

~he-nie-k...

22-12-2021 16:57 8 19

A gdzie maseczki, gdzie reżim sanitarny? Co robi policja i sanepid, dlaczego ich tu nie było? Mandaty się im skończyły czy wypisały długopisy.
Odpowiedz

~lukasz

22-12-2021 14:32 5 18

Ja bym sie tak nie cieszyl zwiastuje to rychle zamkniecie szkol i utrudniony dostep do oswiaty. Bedzie tak jak kiedys. Szkola tylko dla dzieci z elit politycznych, reszta plebsu bieda nedza.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.