Cztery absolwentki krośnieńskiego "Kopernika" otrzymały stypendia ufundowane Stowarzyszenie Absolwentów I LO im. Mikołaja Kopernika. Wręczenie stypendiów odbyło się 23 grudnia.
Stowarzyszenie Absolwentów I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie funkcjonuje ponad rok. Jego głównym celem jest integracja "Rodziny kopernikańskiej".

- Ważnym elementem w naszej działalności jest realna pomoc najmłodszym absolwentom, którzy ruszają w świat i tym, którzy się aktualnie uczą. W tym roku udało nam się ufundować cztery stypendia dla tegorocznych maturzystek "Kopernika", które w październiku rozpoczęły studia na różnych uczelniach w kraju i spełniły kryteria regulaminowe. Myślę, że jest to realne wsparcie dla młodego człowieka, który rozpoczyna studia - mówi Artur Lipiński, prezes Stowarzyszenie Absolwentów I LO im. Mikołaja Kopernika.

Artur Lipiński
Artur Lipiński, prezes Stowarzyszenie Absolwentów I LO im. Mikołaja Kopernika

Dyrektor I LO Ryszard Józefczyk podkreśla, iż działalność Stowarzyszenia pokazuje, że można wiele dobrych rzeczy wspólnie zrobić, gdy znajdą się odpowiedni ludzie zaangażowani w to, co robią i chcą pracować dla innych, dla swojej dawnej szkoły.

Środki na stypendia udało się pozyskać dzięki darczyńcom, składkom członków Stowarzyszenia, ale głównie dzięki wsparciu Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości z Łodzi. Fundacja w 70 procentach finansuje stypendia.

Uczestnicy spotkania

W gronie pierwszych absolwentek, którym przyznano stypendia znalazły się: Angelika Łoza, Karolina Dorobek, Karolina Krośniak i Julia Kornasiewicz. Przez dziesięć miesięcy będą otrzymywały po 700 zł miesięcznie. Pierwsze trzy odebrały specjalne dyplomy potwierdzające przyznanie stypendiów podczas spotkania, które odbyło się 23 grudnia w I LO w Krośnie. Wszystkie zgodnie podkreśliły, że jest to bardzo duża pomoc w codziennym życiu studenckim, szczególnie w dużych miastach, jak Kraków czy Warszawa.

Spotkanie ze stypendystkami Kopernika
Spotkanie, podczas którego wręczono stypendia odbyło się 23 grudnia

Stypendia wręczyli prezes Stowarzyszenia Artur Lipiński i dyrektor "Kopernika" Ryszard Józefczyk. Gratulacje złożył również przewodniczący Rady Miasta Krosna Zbigniew Kubit, także absolwent I LO. W spotkaniu wzięli również udział członkowie Stowarzyszenia: Krystyna Kłosowska, Edyta Karwat, Małgorzata Podyma, Stanisław Wojtowicz, Piotr Łopatkiewicz i Marek Klara.