Kto może ubiegać się o dotacje od Zarządu Województwa Podkarpackiego na prace konserwatorskie przy zabytkach w roku 2022?
Zarząd Województwa Podkarpackiego ogłosił nabór wniosków o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków na rok 2022.
O dotację może ubiegać się każdy podmiot będący właścicielem lub posiadaczem zabytku, jeżeli posiadanie to oparte jest o tytuł prawny do zabytku wynikający z użytkowania wieczystego, ograniczonego prawa rzeczowego, trwałego zarządu albo stosunku zobowiązaniowego.
Województwo Podkarpackie w 2022 roku planuje przeznaczyć na dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, położonych na obszarze województwa podkarpackiego środki finansowe w wysokości 4 000 000 zł.
Termin składania wniosków upływa 31 stycznia 2022 roku.

W 2021 roku Zarząd Województwa Podkarpackiego udzielił dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków dla 113 podmiotów z Podkarpacia na łączną kwotę 4 200 000 zł.Na liście tej znalazły się również podmioty z Krosna i powiatu krośnieńskiego:

- Gmina Dukla (prace konserwatorsko-restauratorskie elewacji kamienicy przy ul. 3 Maja 1 w Dukli - 10 tys. zł)
- Klasztor oo. Bernardynów w Dukli (konserwacja ogrodzenia przed kościołem - 25 000 zł)
- Parafia Rzymskokatolicka w Jedliczu (pokrycie dachowe kościoła parafialnego - 90 tys. zł)
- Parafia Rzymskokatolicka w Kombornii (prace konserwatorskie ołtarza bocznego Serca Pana Jezusa w kościele parafialnym - 30 tys. zł)
- Klasztor oo. Franciszkanów w Krośnie (konserwacja wystroju sztukatorskiego kaplicy Oświęcimów - 30 tys. zł)
- Parafia Rzymskokatolicka w Krośnie Polance (konserwacja malowideł ściennych w kościele parafialnym - 60 tys. zł)
- Klasztor oo. Kapucynów w Krośnie (prace konserwatorsko-restauratorskie muru klasztornego - 30 tys. zł)
- Parafia Farna w Krośnie (instalacja przeciwwłamaniowa w kościele parafialnym - 25 tys. zł)
- Parafia Rzymskokatolicka w Odrzykoniu (prace konserwatorsko-restauratorskie ołtarza głównego w kościele parafialnym - 10 tys. zł)
- Parafia Rzymskokatolicka w Rymanowie (konserwacja i restauracja zabytków ruchomych w kościele parafialnym - 30 tys. zł)
- Parafia Rzymskokatolicka Trzciana - Zawadka Rymanowska (Konserwacja nagrobków z dawnego cmentarza przycerkiewnego - nagrobek Anny Kinasiewiczowej i nagrobek Heleny Warchałowskiej - 10 tys. zł)

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.