Policyjnym pościgiem zakończyła się próba zatrzymania do kontroli kierowy BMW, który celowo wprowadzał pojazd w poślizg. Szaleńczą jazdę 32-letni kierowca zakończył ostatecznie w przydrożnym rowie w miejscowości Gliniczek. Jak się okazało, miał w organizmie ponad promil alkoholu.
Do zdarzenia doszło w sobotę 25 grudnia, po godz. 22. Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego jasielskiej komendy podjęli interwencję wobec kierującego osobowym BMW, który na jednym z parkingów, celowo wprowadzał pojazd w poślizg. Mężczyzna nie miał zamiaru poddać się kontroli drogowej i na widok policyjnego radiowozu zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim.

- Pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący BMW kontynuował ucieczkę ulicami miasta, a następnie drogami na terenie gminy Tarnowiec. Mężczyzna nie stosował się do przepisów ruchu drogowego i powodował zagrożenie dla innych, przejeżdżając chociażby jedno ze skrzyżowań na czerwonym świetle. Swoją brawurową i niebezpieczną jazdę zakończył w miejscowości Gliniczek. Na śliskiej, zaśnieżonej drodze, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu - relacjonuje komisarz Piotr Wojtunik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Okazało się, że kierujący BMW był pijany. W chwili zatrzymania policyjny alkomat wskazał w jego organizmie ponad promil alkoholu. W pojeździe znajdowało się także dwoje pasażerów. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń.

- Zatrzymany 32-latek przebywa w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwa - prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej, grożą mu surowe konsekwencje - dodaje kom. Piotr Wojtunik.

O losie mężczyzny zadecyduje sąd.

~Max

28-12-2021 07:49 12 18

@antypijak jacy ludzie są krótkowzroczni. Kiedy mandaty droższe? A sam później dostanie 1500 bo babci na pasach nie zobaczył i będzie płakać że cała kasa poszła. Śmieszne to. Powinny byc wysokie kary za recydywe, tyle w temacie.
Odpowiedz

~cynik

27-12-2021 17:06 9 35

Osoby które znajdowały się w samochodzie, również powinny być ukarane. Za to że nie zapobiegli, ażeby pijanica usiadł za kierownicą. Należ bezwzględnie karać tych cwaniaczków!
Odpowiedz

~dziadek

27-12-2021 16:52 11 27

Myśloł gówniarzyna że ucieknie? Nie z drogówką takie numery hołoto.
Odpowiedz

~antypijak

27-12-2021 16:49 12 36

Takich brawurowych oszczypępków, robiących sobie z dróg publicznych tory wyścigowe jest wielu w naszych miejscowościach. Należy ich bezwzględnie karać! Kiedy wreszcie zaczną obowiązywać podwyższone mandaty?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.