Zakończyła się jedna z największych inwestycji realizowana przez Powiat Krośnieński w 2021 roku - przebudowa kotłowni gazowej i termomodernizacja budynku internatu Zespołu Szkół w Iwoniczu.
Roboty budowlane były prowadzone od lipca br. i obejmowały docieplenie ścian zewnętrznych i wykonanie elewacji, docieplenie stropodachu i ścian fundamentowych, wymianę stolarki okiennej PCV i drzwiowej aluminiowej, przebudowa kotłowni z wymianą źródła ciepła, wymianę instalacji c.o. (213 szt. grzejników z zaworami termostatycznymi), wymianę instalacji elektrycznej - wymieniono oprawy oświetleniowe na energooszczędne typu LED oraz wymianę Instalacji fotowoltaicznej zamontowanie na dachu (20 szt. paneli o mocy 6 kW). Wartość inwestycji to ponad 3,5 mln zł.

Uczestnicy ofizjalnego odbioru

- Inwestycja była realizowana ze środków Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych, na którą otrzymaliśmy 3 mln zł. Była bardzo oczekiwana ze względu na to, że w internacie zamieszkuje ponad 100 uczniów, chcieliśmy stworzyć im jak najlepsze warunki, aby było ciepło i estetycznie. Dodatkowo piece, które dotychczas ogrzewały miały około 30 lat, ich moc była niewystarczalna, a jej zwiększenie mogło spowodować całkowite ich zatrzymanie. Nie mogliśmy na to pozwolić, dlatego pilnie szukaliśmy możliwości dofinasowania. Przystępując do realizacji inwestycji również oczekiwaliśmy oszczędności energetycznej i finansowej w kolejnych latach podczas użytkowania budynków internatu i szkoły, bo kotłownia również obsługuje główny budynek szkoły - powiedział podczas odbioru starosta krośnieński Jan Pelczar.

Odbiór inwestycji w Iwoniczu

W odbiorze końcowym wzięli również udział wicestarosta Andrzej Guzik wraz z pracownikami Biura Rozwoju Inwestycji, dyrektor Zespołu Szkół w Iwoniczu Iwona Pytel wraz z kierownik internatu Joanna Zawistowska oraz przedstawiciele wykonawcy Centrum Techniki Grzewczej i Sanitarnej NOVUM z Krosna.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.