Na wniosek radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego Dariusza Sobieraja, z poparciem członków Komisji Zdrowia Sejmiku i Zarządu Województwa, w przyszłorocznym budżecie znalazło się 1,5 mln zł na sprzęt medyczny dla krośnieńskiego szpitala.
W trakcie sesji budżetowej Sejmiku Województwa Podkarpackiego, która odbyła się 28 grudnia, radni przegłosowali budżet na 2022 rok. Z wnioskiem o ujęcie w przyszłorocznym budżecie Podkarpacia zakupu sprzętu medycznego dla Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie wystąpił na sesji listopadowej radny Dariusz Sobieraj, kierownik Oddziału Urologii i Urologii Onkologicznej krośnieńskiego szpitala. Wniosek zaaprobowali jednogłośnie radni.

W budżecie znalazło się 1,5 mln zł na ten cel.

- Dzięki tym środkom zostanie zakupiony aparat do artroskopii na potrzeby oddziału ortopedii, aparat do USG dla potrzeb oddziału anestezjologii i intensywnej terapii, laser holmowy do wykonywania nowoczesną metodą operacji prostaty i pęcherza moczowego na oddziale urologii i urologii onkologicznej, sterylizator plazmowy dla potrzeb bloku operacyjnego. Ponadto ze środków covidowych na oddział anestezjologii i intensywnej terapii zostanie zakupiony nowoczesny aparat do znieczulenia - poinformował dr Dariusz Sobieraj.

Dodał również, że walczył też o 1 mln dla druhów z OSP, o 1 mln zł dla PSP, jak również o 1 mln zł dla Policji.

- Niestety, mój wniosek przepadł w glosowaniu. Jest jednak zapewnienie marszałka województwa, że w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackie będą one uwzględnione - dodał radny Dariusz Sobieraj.

Zaznaczył również, że klub radnych PSL głosował za budżetem w związku z uwzględnieniem przez Zarząd Województwa Podkarpackiego wielu wniosków złożonych przez radnych z tego klubu do budżetu na rok 2022.

~diabloo

30-12-2021 13:46 7 22

Myślę że dr.Sobieraj jest w stanie zrobić dużo więcej jako wybitny lekarz na oddziale urologii,niż jako polityk .I tego prosiłbym żeby się"trzymał".
Odpowiedz

~apis

29-12-2021 10:50 6 36

ten gostek to zawsze się do jakiegoś darmowego koryta załapie, specjalista od gratisów i pięknych frazesów.
Odpowiedz

~Sandra

28-12-2021 16:09 9 22

Fajnie. Ale akurat to, czy PSL głosował za, czy przeciw, to było bez znaczenia. PiS w sejmiku ma zdecydowaną większość.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.