Ruszyły prace porządkowe w remizie OSP Miejsce Piastowe. W pomieszczeniach poddasza powstanie sala prób i profesjonalne studio nagrań.
W budynku remizy OSP w Miejscu Piastowym ruszyły prace przygotowawcze do zaadaptowania poddasza remizy na salę prób i studio nagrań. W grudniu strażacy z Miejsca Piastowego wykonali część prac porządkowych na najwyższej kondygnacji budynku, przygotowując się do pierwszych etapów remontu.

Część niepotrzebnych rzeczy, które znajdowały się tam do tej pory, zostały w odpowiedni sposób zutylizowane lub trafiły do nowych właścicieli. Pozostałe przedmioty czekają na zajęcie miejsca w nowych pomieszczeniach.

- Poddasze remizy czeka gruntowny remont. Na rok 2022 zaplanowanych jest wiele inwestycji: wykonana zostanie instalacja CO, hydrauliczna, kanalizacyjna i elektryczna. Położone zostaną nowe wylewki, staną ścianki działowe. W planach uwzględnione są także prace wykończeniowe. Utworzone zostanie również nowe pomieszczenie pod kotłownię - powiedział Łukasz Michalak, prezes OSP Miejsce Piastowe.

Przygotowania do budowy sali prób

Z profesjonalnej sali prób korzystać będzie głównie Orkiestra Dęta Gminy Miejsce Piastowe oraz zespoły artystyczne działające przy Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Miejscu Piastowym.

- Na nową salę czekamy z utęsknieniem, bo teraz próby orkiestry odbywają się w świetlicy remizy, gdzie warunki akustyczne nie są dostosowane do dużego składu osobowego zespołu - podkreślił Marek Guzik, długoletni członek Orkiestry Dętej Gminy Miejsce Piastowe.

Zaadoptowanie poddasza remizy na salę prób i studio nagrań możliwe jest dzięki otrzymanej dotacji w kwocie 535 tysięcy złotych z Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach projektu pt. "Zwiększenie potencjału oraz wsparcie działań Strażackiej Orkiestry Dętej Gminy Miejsce Piastowe". Dotację pozyskała dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Miejscu Piastowym Joanna Ziemiańska-Kielar.

Pomieszczenia na studio nagrań w Miejscu Piastowym

Projekt "Zwiększenie potencjału oraz wsparcie działań Strażackiej Orkiestry Dętej Gminy Miejsce Piastowe" OSP w Miejscu Piastowym realizuje wspólnie z Gminnym Centrum Kultury i Biblioteką w Miejscu Piastowym, przy wsparciu Gminy Miejsce Piastowe.
Sala prób i studio nagrań gotowe będą za dwa lata.

~Święta Prawda

30-12-2021 22:44 11 21

Brawo Wójcina!
Obudziliśmy się!
Wójcina DK też wyremontuje, a poprzednik nie doliczył wydatków i to widać. Tylko jego błędy są zrzucane na obecną Wójt!
A kaplica w Targowiskach....miała kosztować miliony i do dzisiaj by jej nie było!
Dzięki Dorocie opracowano nowy projekt i kapica stoi!
Wyborcy sie nie pomylili!
Odpowiedz

~Wójcina

30-12-2021 14:12 9 618

Brednie Pan pisze. Poprzednik rozpoczął inwestycję DK bez dotacji. Przetarg na I cz był na 3,2 mln a roboty zakończyły się ma 5 mln. Brakuje 17 a może i 20 mln. Staramy się o dotację ale jest ciężko. Biblioteka na Dworcu to nie mój pomysł ale są środki i ratujemy zabytek. Strażacka Orkiestra od dawna zabiegała o salę prób czy kotłownię. Wójt bez zgody rady nic nikomu nie mogę przekazać. Pisanie o "Michałkach" to kłamstwo. Bogu dzięki, za to, że ludzie obudzili się na wyborach w 2018
Odpowiedz

~-bobi

30-12-2021 07:38 8 23

Jak byście czytali artykuł że zrozumieniem, to przeczytali byście w nim że:
Dlaczego w remizie studio nagrań z salą prób- proste bo Orkiestra jest też strażacka i od zawsze jest w remizie.
Odpowiedz

~Extra

30-12-2021 07:16 13 19

Wspaniały pomysł
Orkiestra strażacka będzie nagrywać
Dobre pomysły choć niektórzy plują
Pomysł jest super trafiony
Tak trzymać i nie przejmowac się
Odpowiedz

~Niebieski

29-12-2021 21:24 9 24

Już klarowe trole brednie piszą i łapki botami nabijają...
Odpowiedz

~Ale extra

29-12-2021 20:59 11 63

Studio nagrań w pomieszczeniach straży pożarnej?
Serio?kto wpadł na taki pomysł_gratuluje!
Odpowiedz

~belzebub

29-12-2021 19:51 11 17

Justa i Jędruś chyba pojedli sfermentowanej kaszy wigilijnej. Coś im się pokiełbasiło. Tą bibliotekę na stacji kolejowej to wymyśliła Klara i takie plany przygotowała na stację i GOK. I właśnie dzięki niej ten budynek stoi i nie można dokończyć remontu bo potrzebne są jeszcze wielkie pieniądze.
Odpowiedz

~belzebub

29-12-2021 19:44 11 21

Justa i Jędruś chyba pojedli sfermentowanej kaszy wigilijnej. Coś im się pokiełbasiło. Tą bibliotekę na stacji kolejowej to wymyśliła Klara i takie plany przygotowała na stację i GOK. I właśnie dzięki niej ten budynek stoi i nie można dokończyć remontu bo potrzebne są jeszcze wielkie pieniądze.
Odpowiedz

~Mober

29-12-2021 11:26 8 74

Ja tu czegoś nie kumam

To co się dzieje w domu kultury że nie ma tam miejsca dla Orkiestry???
Odpowiedz

~Sandra

29-12-2021 10:57 10 18

Justa, co Ty bredzisz!?
Odpowiedz

~Jędrek

29-12-2021 10:49 9 68

No tak... Po co robić drogą sale widowiskową, salę prób dla GMINNEJ orkiestry w GMINNYM centrum kultury, skoro można je sprzedać i postawić jakas alternatywę na poddaszu za pieniądze z ministerstwa?

Szkoda mi tylko tych ludzi co beda musieli tam się orobic i opiekować tym wszystkim a nagrywać tam beda 'akceptowalni politycznie'


Jak to dobrze że ta pani sama pisała projekt, sama go znalazła i sama wszystko załatwiła. Ciekawe czy tak było jak sama to opisuje?
Odpowiedz

~Justa

29-12-2021 10:21 10 116

No tak. Budynek Domu Kultury stoi pusty, bo nie ma pieniędzy na jego wyposażenie. Bibliotekę przenoszą do Targowisk. W remizie budują studio nagrań z zewnętrznych funduszy, żeby zamknąć ludziom usta, że dom kultury stoi pusty (i będzie dłuuugo stał). Co ciekawe Gmina podobno chce przekazać Dom Kultury Michałkom. Ludzie, obudźcie się! Ta władza zniszczy gminę!
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.