Krośnieńscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wpadli na trop nieuczciwego przedsiębiorcy. Czym zajmował się 30-letni mężczyzna?
Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą krośnieńskiej komendy miejskiej pracowali nad sprawą wyłudzeń niskoprocentowych kredytów przyznawanych lokalnym przedsiębiorcom ze środków Funduszu Pracy. Funkcjonariusze zwrócili szczególną uwagę na działalność kilku spółek z branży reklamowej, które reprezentowane były przez 30-letniego mężczyznę.

- Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że mężczyzna może być odpowiedzialny za serię wyłudzeń pożyczek przyznawanych mikroprzedsiębiorcom na pokrycie kosztów prowadzenia przez nich działalności gospodarczej. Funkcjonariusze odkryli, że nieuczciwy przedsiębiorca wprowadzał w błąd urzędników, co do aktualnego statusu reprezentowanych przez siebie spółek, ich adresów oraz numerów identyfikacji podatkowej - poinformował podkomisarz Paweł Buczyński z KMP w Krośnie.

30-latkowi udało się w ten sposób wyłudzić 10 tys. złotych, jednak finalna kwota dotacji, o które wnioskował wynosiła kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty oszustwa oraz usiłowania oszustwa. Podejrzany był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.