Do 10 lat więzienia grozi mężczyźnie, który kradł kosmetyki w sklepach. Obecnie został zatrzymany w areszcie.
We wtorek (4 stycznia) przed godz. 9, dyżurny jasielskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie wymagające natychmiastowej interwencji funkcjonariuszy. Dotyczyło kradzieży w jednym ze sklepów kosmetycznych w Jaśle przy ulicy Kazimierza Wielkiego. Z relacji świadków wynikało, że nieznany mężczyzna ukradł kosmetyki wartości 650 złotych i uciekł w kierunku centrum miasta. Interweniujący policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego natychmiast podjęli działania zmierzające do zatrzymania mężczyzny o ustalonym rysopisie.

Po kilkunastu minutach mundurowi zatrzymali podejrzanego w pobliżu Urzędu Miasta. To 36-letni mieszkaniec Jasła. Podczas kontroli osobistej policjanci odzyskali skradzione mienie.

W trakcie interwencji funkcjonariusze ustalili także, że zatrzymany 36-latek może być odpowiedzialny za kradzież kosmetyków o wartości 270 zł, do której doszło dzień wcześniej w sklepie przy ulicy Jana Pawła II. Pracownik ochrony próbował wówczas zatrzymać złodzieja, ten jednak zaczął szarpać ochroniarza i wyrwał się, uciekając ze sklepu.

Zatrzymany 36-latek trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał kilka zarzutów, do niektórych z nich się przyznał. Wczoraj Sąd Rejonowy w Jaśle zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na najbliższe dwa miesiące.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

~Gibalski

06-01-2022 14:38 8 17

Za kradzież kosmetyków ogólnej wartości około 1 tys. zł. 10 lat więzienia. Natomiast dla oszustów z Amber Gold za wielomilionowe przekręty również 10 lat. Jaka tu sprawiedliwość?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.