W trakcie kontroli samochodu policjanci ujawnili, że kierujący nie posiada stosownych uprawnień do kierowania a samochód jest kradziony.
Przed godz. 1 w nocy we wtorek 11 stycznia policjanci z krośnieńskiej drogówki kontrolowali ruch pojazdów na ulicy Krakowskiej w Krośnie. Uwagę mundurowych zwróciło audi, którym podróżowało dwóch młodych mężczyzn. Samochód został zatrzymany do kontroli.

- Za kierownicą pojazdu siedział 20-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego, a na miejscu pasażera 17-letni krośnianin. Podczas sprawdzenia w policyjnej bazie danych okazało się, że samochód kilkanaście godzin wcześniej został skradziony w rejonie Strzyżowa, a założone w audi tablice rejestracyjne, należą do innego pojazdu. Dodatkowo w czasie kontroli wyszło, że 20-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami - relacjonuje podkomisarz Paweł Buczyński z krośnieńskiej policji.

Mężczyźni podróżujący samochodem zostali zatrzymani i doprowadzeni do krośnieńskiej komendy a odzyskany samochód został zabezpieczony do celów procesowych. Wkrótce wróci do właściciela.

Tuż przed osadzeniem w policyjnym areszcie, 17-letni pasażer samochodu zaczął się nerwowo zachowywać. Okazało się, że próbował ukryć środki odurzające, które przy sobie posiadał.

- Zatrzymani zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty. 20-latek odpowie za kradzież samochodu, za którą grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Z kolei młodszemu z podejrzanych przedstawiono zarzut posiadania środków odurzających. Przestępstwo to zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia lub pozbawiania wolności - dodaje podkom. Paweł Buczyński.

~artur

13-01-2022 17:09 9 21

Nie ważne czym zwróciło uwagę, ważne, że dwaj młodzi rabusie zostali schwytani i powinni dostać taką karę, żeby zapamiętali ją na całe życie. Policja powinna często prowadzić takie kontrole, nie byłoby wtedy tyle przestępstw i pijaczków za kierownicą.
Odpowiedz

~apis

13-01-2022 15:07 7 20

Auto nie miało maseczki...
Odpowiedz

~Auto

13-01-2022 14:41 8 22

Czym auto zwróciło uwagę mundurowych?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.