Krośnieńscy policjanci ustalili sprawcę kradzieży torebki 70-letniej kobiecie. 17-letni Bartosz W. z powiatu strzyżowskiego usłyszał zarzuty. Prokuratura Rejonowa w Krośnie zastosowała też środki zapobiegawcze wobec nastolatka.
5 stycznia około godz. 18.30 na ul. Nadbrzeżnej w Głowience doszło do kradzieży torebki 70-letniej kobiecie. Z ustaleń policji wynikało, że idący za swoją ofiarą młody mężczyzna, zerwał z jej ramienia torebkę, po czym zbiegł. W wyniku zdarzenia kobieta upadła na chodnik, doznając niegroźnych obrażeń ciała.

Czynności operacyjne ukierunkowane na jak najszybsze ustalenie sprawcy tej kradzieży prowadzone przez funkcjonariuszy z KMP w Krośnie przyniosły efekty. Zatrzymany został 17-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego.

17-latkowi postawiony został zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej (art. 278a par. 1 KK).

- Podejrzany podbiegł do pokrzywdzonej, chwycił ręką za torebkę, wyrwał ją kobiecie i uciekł z miejsca zdarzenia. W wyniku działania sprawcy, kobieta upadła na chodnik. Łączne straty oszacowano na 450 zł - poinformowała Prokurator Rejonowy w Krośnie Iwona Czerwonka-Rogoś.

Wobec 17-letniego Bartosza W. Prokuratura Rejonowa w Krośnie zastosowała dozór policyjny - został zobowiązany do trzykrotnego stawiennictwa w tygodniu w KPP w Strzyżowie. 17-latek ma również zakaz opuszczania kraju.

Mimo młodego wieku, mieszkaniec powiatu strzyżowskiego jest znany policji.

Kradzież szczególnie zuchwała zagrożona jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.