W piątek (21 stycznia) obradowało jury konkursu Lesne Fotografie organizowanego przez RDLP w Krośnie przy współpracy z TVP Oddział w Rzeszowie i portalem terazKrosno.pl
Na 21 edycję konkursu Leśne Fotografie wpłynęło 626 fotografii nadesłanych przez 232 autorów.

21 stycznia 2022 roku w sali narad RDLP w Krośnie obradowało jury w składzie: Jacek Szarek - dziennikarz TVP3 Rzeszów, fotografik (przewodniczący jury), Wacław Turek - Fotoklub RCKP w Krośnie, poeta, członek Fotoklubu RP i Andrzej Józefczyk - fotoreporter, portal terazKrosno.pl.

- Ta edycja charakteryzowała się wyrównanym poziomem prac, choć bardzo trudno było wskazać zdjęcie na główną nagrodę. Po długiej dyskusji jury postanowiło przyznać trzy równorzędne nagrody trzecie Bardzo wiele zdjęć pokazuje niezwykle emocjonujący związek autorów z lasem, czego serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom i bardzo żałuję, że z uwagi na regulaminowe ramy nie mogliśmy przyznać więcej wyróżnień - powiedział Jacek Szarek, przewodniczący jury.

Prócz nagród przyznano siedem wyróżnień równorzędnych i osiem wyróżnień specjalnych. Laureaci otrzymają nagrody ufundowane przez organizatorów i partnerów konkursu, a zdobywcy nagród głównych również tradycyjne statuetki św. Franciszka.

- Cieszy nas wielkie zainteresowanie prezentacją swych obserwacji zjawisk przyrody przez uczestników konkursu. Niestety, w tym roku nie możemy zorganizować uroczystej gali z publicznością, jak w poprzednich edycjach, nie będzie też uroczystego otwarcia wystawy prac. Przygotujemy jednak internetową galerię zdjęć, zarówno tych nagrodzonych i wyróżnionych, jak też zakwalifikowanych przez jury na wystawę. Wierzę, że to również forma wyróżnienia dla osób amatorsko zajmujących się fotografowaniem natury - zaznaczył Marek Marecki, dyrektor RDLP w Krośnie.

Wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się w drugiej połowie lutego 2022 r. w formie adekwatnej do aktualnie obowiązujących obostrzeń sanitarnych. O miejscu i terminie laureaci zostaną osobno poinformowani. Nagrody i wyróżnienia nieodebrane w tym terminie zostaną przesłane laureatom drogą pocztową.

Konkurs "Leśne Fotografie" organizowany jest od 21 lat przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie przy współpracy z Telewizją Polską Oddział Rzeszów i portalem terazKrosno.pl.

Zdjęcia z konkursy Leśne Fotografie
Nagroda III - Mariusz Federkiewicz z Humunisk - Lustro; Nagroda III Małgorzata Pawelczyk z Białegostoku - W promieniach

Laureaci konkursu:


Jury postanowiło nie przyznać nagrody I i II, przyznając trzy równorzędne nagrody III.

Nagroda III - Mariusz Federkiewicz z Humnisk za zdjęcie pt. "Lustro"

Nagroda III - Piotr Kulka z Dźwiniacza Dolnego za zdjęcie pt. "Rzekotka dźwiniacka"

Nagroda III - Małgorzata Pawelczyk z Białegostoku, godło za zdjęcie pt. "W promieniach"

Podjęta decyzja nie skutkuje zmniejszeniem łącznej wartości puli nagród.

Wyróżnienia równorzędne:Radosław Dąbrowski z Targowa za zdjęcie pt. "Paproć I"

Anna Jakubowska z Gdańska za zdjęcie pt. "Światło"

Krzysztof Wilk z Sanoka za zdjęcie pt. "Galop na wilka"

Przemysław Cisowski z Jeleniej Góry za zdjęcie pt. "Do zobaczenia"

Barbara Owsianka z Dąbia za zdjęcie pt. "We wrzosowej komnacie"

Paweł Smolik z Jaworzna za zdjęcie pt. "W zaczarowanym bukowym lesie"

Adrian Czech ze Stróży Małych za zdjęcie pt. "Niedźwiedź w rudbekiach"

Wyróżnienia specjalne:Od TVP Rzeszów - Mirosław Pruchnicki z Sanoka za zdjęcie pt. "Orli Kamień"

Od Portalu terazKrosno.pl - Marek Skruch z Jasła za zdjęcie pt. "Leśny Chrystus Frasobliwy"

Od Polskiego Towarzystwa Leśnego oddział Krosno - Natalia Radziszewska z Malca za zdjęcie pt. "Swoim życiem"

Od Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oddział Krosno - Łukasz Horoszko z Suchowoli za zdjęcie pt. "Strażnik Lasu"

Od Fotoklubu RCKP - Szymon Muszański z Kopytowej za zdjęcie pt. "Czas na obiad"

Od Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej - Bożena Zdanowicz z Białegostoku za zdjęcie pt. "Żubry w Puszczy Knyszyńskiej"

Od dyrektora RDLP w Krośnie dla Szkoły Podstawowej nr 15 w Rzeszowie za propagowanie edukacji przyrodniczej wśród dzieci i młodzieży

Od dyrektora RDLP w Krośnie dla Szkoły Podstawowej nr 8 w Sanoku za propagowanie edukacji przyrodniczej wśród dzieci i młodzieży

~asd

23-01-2022 13:23 7 15

Piękne
Odpowiedz

~Phyeah

22-01-2022 06:32 7 16

Ale czad!
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.