Piąty sezon w drużynie z Krosna spędzi Josef Franc. 36-letni reprezentant Czech postanowił wrócić do ścigającego się w Polskiej 2. Lidze Żużlowej zespołu KSM Krosno po trzyletniej przerwie.
Josef Franc jest wychowankiem klubu z Pragi. W swojej karierze trzykrotnie zdobył tytuł Młodzieżowego Indywidualnego Mistrza Czech Juniorów. Ma na swoim koncie także kilka srebrnych medali wśród seniorów. Startował z dziką kartą w turniejach Grand Prix, a w wyścigach na długim torze był już wicemistrzem świata.

"Pepe" swoje starty w polskiej lidze rozpoczął już piętnaście lat temu. W roku 2000 zadebiutował w zespole z Lublina, a w 2002 był jednym z liderów krośnieńskich Wilków. Do drużyny z Podkarpacia powrócił w 2009 roku i spędził w niej trzy kolejne lata. W 2013 roku wystąpił w jednym meczu Speedway Wandy Kraków, a rok później dwukrotnie zaprezentował się w barwach pierwszoligowego Lokomotivu Daugavpils.

Franc to ósmy senior w kadrze KSM Krosno. Kontrakty z drużyną Wilków podpisali wcześniej Tomasz Chrzanowski, Mariusz Fierlej, Marcin Rempała, Tomasz Rempała, Kevin Woelbert, Tobias Busch i Kasper Lykke Nielsen.