Od 27 stycznia powraca nauka zdalna dla uczniów szkół podstawowych z klas 5-8 i szkół ponadpodstawowych. Potrwa do końca ferii zimowych.
Od najbliższego czwartku, 27 stycznia uczniowie szkół podstawowych z klas 5-8 i szkół ponadpodstawowych do końca ferii zimowych przechodzą na naukę zdalną.

- Wsłuchując się w apele i głos służb sanitarnych, analizując dane z wczoraj i z dziś, musieliśmy podjąć decyzję o ograniczeniu nauki stacjonarnej i wprowadzeniu nauki zdalnej do końca ferii zimowych. Jutro będzie podpisane rozporządzenie w tej sprawie - napisał na Twitterze Minister Edukacji Przemysław Czarnek.

W okresie nauki zdalnej będą mogły odbywać się w szkołach konsultacje indywidualne i grupowe dla maturzystów. Szkoły specjalne same będą decydować wraz z rodzicami czy będą kontynuować naukę stacjonarną czy też przechodzą na naukę zdalną.

- W okresie nauki zdalnej otwarte będą bursy, będzie także możliwość kontynuowania praktycznej nauki zawodu. Decyzja dotycząca wprowadzenia nauki zdalnej jest podyktowana wzrastającą liczbą przypadków zachorowań na koronawirusa - powiedział minister.

Ankieta

Czy powrót nauki zdalnej to dobra decyzja?

Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki ankiety


~misiek

26-01-2022 07:24 9 22

za 10-15 lat wyjdzie Wam bokiem ta decyzja o tej pseudo nauce - wyrośnie naród tumanów !
Odpowiedz

~Tak to bardzo dobra decyzja..?. Proszę wyjaśnić czemu nie od dziś, jutra

25-01-2022 20:29 6 27

Czemu nie od dziś tylko od czwartku, i nie od najmłodszych. Was rządzących chyba nie Omikron zajął tylko jeszcze coś gorszego ????
Odpowiedz

~AntyPO

25-01-2022 19:55 7 25

Ciekawe czy od czwartku 27 stycznia 2022 do konca ferii bedzie opieka covidowa dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.