Przed końcem roku Poczta Polska w Dukli zmieniła swoją siedzibę. Zgodnie z powiedzeniem 'bliżej klienta' popularne okienko znalazło się na ul. Łąki 1 w centrum miasteczka, obok Urzędu Miejskiego. Obok, znajdują się obecnie Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, szewc i bank.
Budynek ten został wybudowany kilkadziesiąt lat temu kiedy powstawał jeden z dukielskich bloków.

Jego centralne położenie powodowało, że znajdowało się tutaj wiele zakładów które w dawnych latach tworzyło działalność gospodarczą. Pierwszym był fotograf Ryszard Penar. Może nie w kolejności: ale funkcjonował Pewex (Tarnów), słynny "Bar u Gumisia" (Zbigniew Czajkowski), zakład przewijania silników elektrycznych, fryzjerstwo damskie, krawiectwo (Małgorzata Stola), fryzjerstwo męskie (Tadeusz Radaczyński), sklep z artykułami RTV i AGD (Zbigniew Magdziak), kosmetyczka, studio grafiki komputerowej, ponownie fryzjerstwo.

Na pytanie - Jak się pracuje na Nowym? usłyszałem, że trochę mało miejsca. Odpowiedziałem, że niedogodności zniwelują klienci, którzy po znaczek czy z wpłatą będą trafiać tutaj.

Zauważyłem brak tej fajnej wagi, która była na ulicy Pocztowej. Chyba jako pierwsi podajemy kontakt telefoniczny z tą placówką: 725-231-958.

Warto wpisać do swojej bazy danych, bo raczej trudno będzie zapamiętać zestaw cyfr.

Udostępnij ten artykuł znajomym: