Podkarpaccy strażacy interweniowali minionej doby 229 razy z powodu porywistego wiatru.
To był pracowity weekend dla podkarpackich strażaków. Z powodu silnego wiatru w ciągu ostatniej doby interweniowali 229 razy.

Wrocanka. Zerwany dach z budynku przy stadionie
Wrocanka. Zerwany dach z budynku przy stadionie

- W 55 przypadkach pomagaliśmy zabezpieczyć pokrycia dachowe, które zostały uszkodzone silnym podmuchem wiatru. Były to dachy na domach mieszkalnych, na budynkach gospodarczych i budynkach użyteczności publicznej. Wiatr niszczył także elewacje na budynkach a także wywracał lekkie konstrukcje metalowe np. lekkie garaże. Pozostałe nasze działania polegały głównie na usuwaniu gałęzi drzew, konarów i całych drzew leżących na jezdniach, na ulicach, na chodnikach, na posesjach, ale także na przewodach energetycznych oraz telefonicznych. Najwięcej interwencji odnotowaliśmy w powiatach dębickim, rzeszowskim oraz jasielskim. Na szczęście nikomu nic się nie stało, nikt nie został ranny - mówi brygadier Marcin Betleja, rzecznik prasowy podkarpackiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Powalone drzewo usuwają strażacy
Strażacy usuwają powalone drzewo z jezdni (fot. KW PSP Rzeszów)

Przez weekend w Krośnie i powiecie krośnieńskim strażacy interweniowali 19 razy.

- W działaniach brało udział 20 zastępów ochotniczych straży pożarnych i 4 zastępy państwowej straży pożarnej - informuje mł. bryg. Dariusz Gruszka, oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie. Były to interwencje związane z powalonymi drzewami i uszkodzonymi dachami budynków.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.