Jak co roku zapraszamy wszystkie dzieci, które pozostają podczas ferii w mieście i nie mają planów na zimowy odpoczynek, na zajęcia przygotowane przez Oddział dla Dzieci i filie miejskie Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie. Gwarantujemy przygodę z dobrą książką, doskonałą zabawę i aktywne spędzenie wolnego czasu. Na uczestników czekają gry i zabawy, a także konkursy literackie i plastyczne, turnieje gier stolikowych, projekcje filmów i bajek oraz wiele innych atrakcji.
Miłośników detektywistycznych zagadek zapraszamy już od 2 lutego br. do Oddziału dla Dzieci, gdzie odbywać się będą zajęcia pod hasłem „Akademia detektywów” (w oparciu o książkę „Podręcznik detektywa”). W programie m.in.: tropienie fałszerzy, szukanie odcisków palców, nauka zabezpieczania śladów, rysowanie portretów pamięciowych, quizy, gry i zabawy rozwijające pamięć i spostrzegawczość.

Na nudę nie będą mogli narzekać uczestnicy zajęć w Filii nr 4, która zaplanowała cykl spotkań pod wspólnym tytułem „EKO ferie”. Zajęcia odbywać się będą w oparciu o literaturę popularnonaukową dla najmłodszych (m.in. o książki: „Coś z niczego: EKOzabawy dla małych i dużych” Izabeli Górnickiej-Zdziech i Pawła Chrzanowskiego; „Dlaczego biedronka ma paski?: 50 zdumiewających pytań i odpowiedzi ze świata przyrody” Ulrike Berger; „Ekologiczne dzieciaki: 100 rzeczy, które możesz zrobić, by ocalić naszą planetę” Kim McKay i Jenny Bonin). Zaplanowano też zajęcia plastyczne (m.in. pod hasłem: „Zima w oknie”, „Podarunek z sercem”, „Coś z niczego”, „Żyj kolorowo”, Kukiełki-bukiełki”), gry i zabawy oraz przedstawienie „Dobre rady na odpady” i inscenizację wiersza D. Klimkiewicza „Co to jest ekologia”.

„Baśniowe ferie zimowe” - pod takim hasłem odbywać się będą spotkania w Filii nr 1. Uczestnicy zajęć poznawać będą bohaterów baśni Hansa Christiana Andersena, w programie przewidziano też zajęcia plastyczne. Do „Zimowej akademii” zaprasza najmłodszych czytelników Filia nr 2, która przygotowała głośne czytanie fragmentów włoskiej powieści „Magiczna zagadka” Pierdomenico Baccalario i Alessandro Gatti. Zaplanowano też zajęcia plastyczne, konkursy oraz gry i zabawy edukacyjne. Ferie z bohaterami ciekawych i zabawnych książek Joanny Olech z serii „Dynastia Miziołków”, przygotowała Filia nr 3. W programie: głośne czytanie fragmentów książek, gry i zabawy, quizy, rozwiązywanie krzyżówek i rebusów oraz zajęcia plastyczne, m.in. projektowanie strojów i masek karnawałowych, wykonywanie walentynkowych kartek. Natomiast Filia nr 5 zaprasza na poznawanie świata z książkami popularnonaukowymi z serii „Ciekawe dlaczego”, zajęcia zatytułowane będą „Ferie z ciekawą książką”. Ferie w Filii nr 6 odbywać się będą pod hasłem „Filmowe ferie”. Zapraszamy na spotkania z bohaterami bajek z serii „Tom i Jerry” - animowanego serialu stworzonego przez Williama Hanna i Josepha Barbera - oraz zajęcia plastyczne i gry i zabawy. „Zabawy w krainie Pani Zimy” - tak zatytułowane będą spotkania w Filii nr 7. W programie: zajęcia plastyczne, quizy, rozwiązywanie krzyżówek, zabawy ruchowe oraz poznawanie opowiadań o tematyce zimowej, m.in. Tove Jansson, Heleny Bobińskiej i Lucyny Krzemienieckiej.

Na zakończenie ferii, 13 lutego, o godz. 11.00 w Czytelni Głównej przy ul. Wojska Polskiego 41, dzieci obejrzeć będą mogły przedstawienie „Czerwony Kapturek”, w wykonaniu bibliotecznej, amatorskiej grupy teatralnej „Na dobry początek”.

Udział we wszystkich zajęciach organizowanych przez Krośnieńską Bibliotekę Publiczną jest bezpłatny. Gorąco zapraszamy! Na pewno każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

Program zajęć podczas ferii w KBP (2-13 lutego 2015 r.):
„Akademia detektywów” - Oddział dla Dzieci /ul. Wojska Polskiego 41/ - poniedziałek-piątek godz. 11.00-13.00
„Baśniowe ferie zimowe” - Filia nr 1 /ul. Decowskiego 42/ - poniedziałek - piątek godz. 11.00-13.00
„Zimowa akademia” - Filia nr 2 /ul. Grunwaldzka 2/ - poniedziałek - piątek - godz. 11.00-13.00
„Ferie z książką - Dynastia Miziołków” - Filia nr 3 /ul. Witosa 1e/ - poniedziałek - piątek - godz. 10.00-12.00
„EKO ferie” - Filia nr 4 /ul. Krakowska 124/ - poniedziałek - piątek - godz. 10.00-12.00
„Ferie z ciekawą książką” - Filia nr 5 /ul. Kopernika 17/ - środa - godz. 10.00-12.00
„Filmowe ferie” - Filia nr 6 /ul. Ordynacka 8/ - poniedziałek - piątek - godz. 12.00-13.00
„Zabawy w krainie Pani Zimy” - Filia nr 7 /ul. Rzeszowska 1/ - poniedziałek - piątek - godz. 11.00-13.00
„Czerwony Kapturek” - Czytelnia Główna /ul. Wojska Polskiego 41/ - 13 lutego (piątek), godz. 11:00 - przedstawienie w wykonaniu bibliotecznej, amatorskiej grupy teatralnej „Na dobry początek”