Druhowie z OSP Jaszczew w gminie Jedlicze wraz z zaproszonymi gośćmi powitali nowy, lekki samochód ratowniczo-gaśniczy.
Jednostka OSP Jaszczew została powołana do życia w 1927 r. Liczy około 45 druhów, w tym 20 osób jest w Jednostce Operacyjno-Technicznej. Włączona jest do Krajowego Systemu-Ratowniczo-Gaśniczego.

- Jeszcze kilka lat temu użytkowaliśmy Stara 200 GBA. Dwa lata temu kupiliśmy Stara 244 w stanie, który pozwalał nam jeździć do działań ratowniczo-gaśniczych. Lata już jednak swoje ma i staramy się o zakup nowych pojazdów. Udało nam się pozyskać lekki Iveco Daily. Jest on wyposażony w sprzęt do gaszenia pożarów i likwidacji miejscowych zagrożeń. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ten samochód już mamy. Dalej jednak walczymy o średni samochód. Potrzebna jest również przebudowa garażu i świetlicy, by można było przechowywać posiadany przez nas sprzęt. Pieniądze na projekt rozbudowy remizy mamy już zagwarantowane z funduszu sołeckiego - powiedział Tomasz Nawrocki, prezes OSP Jaszczew.

Powitanie nowego samochodu OSP Jaszczew

Pieniądze na zakup tego samochodu pochodziły wyłącznie z budżetu gminy Jedlicze i wygospodarowane zostały z oszczędności na przestrzeni roku 2021.

- Przeznaczyliśmy na to 400 tys. zł. To jest dobry początek. W tym roku dotarła do nas kolejna dobra wiadomość. Jednostka OSP z Jaszczwi uzyskała dofinansowanie w kwocie 425 tys. zł na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego, o co aplikowaliśmy dwukrotnie w roku ubiegłym. Jeśli uda nam się zabezpieczyć około 450 tys. zł wkładu własnego, to w tym roku do gminy Jedlicze przyjedzie kolejny, tym razem średni samochód - powiedziała Jolanta Urbanik, burmistrz gminy Jedlicze podczas uroczystego powitania nowego samochodu dla OSP w Jaszczwi, które się odbyło 2 lutego.

Nowy samochód OSP Jaszczew

Burmistrz Jolanta Urbanik zapowiedziała również, że w tym roku są w planach kolejne inwestycje mające na celu poprawę jakości funkcjonowania jednostek OSP na terenie gminy Jedlicze, w tym budowa garażu dla jednostki OSP Jedlicze - Męcinka, która ma w chwili obecnej najtrudniejszą sytuację, jeśli chodzi o sprawy lokalowe.

- Warto inwestować w straże pożarne, druhowie są nam bardzo potrzebni poprzez swój zapał, chęć działania na rzecz innych. Trzeba to wszystko doceniać - dodała Jolanta Urbanik.

W powitaniu wzięli również udział między innymi przewodniczący rady Miejskiej w Jediczu Piotr Woźniak, wiceburmistrz Marcin Filip oraz dh Marek Maciejowski, prezes Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Jedliczu, a także druhowie z zaprzyjaźnionych jednostek OSP.

Zobacz zdjęcia z przywitania nowego samochodu:

~Jola

04-02-2022 02:29 5 8

Burmistrz z Jaszczwi to tam kasę pcha. Inni tylko na zapleczu krytykują. Takie to wszystko sztuczne.
Odpowiedz

~do Looki

03-02-2022 22:16 3 12

Looki trochę masz racje, ale dlaczego w budżecie są pieniądze na rozbudowę tej remizy ? Dlaczego w Męcince zakupiono nowy samochód a remizy nie ma tylko auto stoi u kogoś w stodole ? A dlaczego w Piotrówce po zakupie samochodu obniżali posadzkę bo auto nie weszło do garażu.
Odpowiedz

~Looki

03-02-2022 21:52 3 10

Widziałeś remizę w Jaszczwi ? Jak nie - to zobacz. A jak widziałeś to nie opowiadaj głupot !
Odpowiedz

~Laku

03-02-2022 19:46 3 9

Pandemia a tu taka impreza. Gdzie maski. Jaki przykład daje władza. Litosci
Odpowiedz

~kabaret

03-02-2022 16:53 3 14

Kupują samochody a dopiero później budują remizy. To tak jak krawiec co szyje na miarę :)
Odpowiedz

~Fredek

03-02-2022 16:33 2 6

Te race przypominają mi te stadionowe. A tak do rzeczy to w budżecie gminy Jedlicze na 2022 rok Rada Miejska zabezpieczyła środki na budowę dwóch remiz, w Mecince i Potoku. Dlaczego Urbanik mówi że w tym roku bedzie budowana remiza w Męcince ? Już zakłada że nie wybuduje w Potoku ?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.