Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Krośnie rozpoczął nabór do Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej "Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami – edycja 2022".
Celem programu finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego jest ograniczenie skutków niepełnosprawności poprzez stymulowanie osób niepełnosprawnych do podejmowania aktywności i umożliwienie im realizowania prawa do niezależnego życia. Ma to się odbywać poprzez zapewnienie uczestnikom programu dostępu do usług świadczonych przez asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej (AOON).

Dokumenty dostępne są na stronie www.moprkrosno.pl. Wypełnione formularze należy złożyć w Biurze Obsługi Klienta MOPR przy ul. Piastowska 58, 38-400 Krosno lub wysłać pocztą na adres MOPR-u. Zgłoszenia przyjmowane są do 7 lutego 2022 roku do godz. 15:00.

O zakwalifikowaniu do udziału w programie decyduje:
- kolejność zgłoszeń,
- analiza wniosków w kontekście sytuacji osoby niepełnosprawnej, tj. skali niepełnosprawności oraz konieczności zapewnienia wsparcia asystenta i osiągnięcia celu Programu.

Wszelkie informacje dotyczące naboru udzielane są przez pracowników socjalnych Katarzynę Koszelnik-Biały i Halinę Matusz pod numerem telefonu 13 43 204 59 wew. 126 i 137.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.