Pierwszego juniora na tegoroczne rozgrywki Polskiej 2. Ligi Żużlowej zakontraktowali działacze KSM Krosno. Barwy Wilków będzie reprezentował Dawid Matura.
Urodzony 30 grudnia 1996 roku zawodnik został wypożyczony z Unii Tarnów. Dawid Matura to wychowanek tarnowskich Jaskółek. W ubiegłym roku zadebiutował w rozgrywkach ligowych. Wystąpił jako gość w barwach KMŻ Lublin w wyjazdowym starciu z Lokomotivem Daugavpils i zdobył w nim punkt.

18-latek to pierwszy młodzieżowiec w kadrze krośnieńskiego klubu. - Dawid to ambitny chłopak, który zapowiada, że będzie bardzo dobrze przygotowany do sezonu. Jest bardzo zmotywowany, żeby zaprezentować się z jak najlepszej strony w meczach ligowych. Niewykluczone, że w najbliższych dniach zwiążemy się z drugim juniorem - poinformował Wojciech Zych.

Wcześniej umowy z KSM Krosno parafowało ośmiu seniorów. W kadrze Wilków znajdują się Tomasz Chrzanowski, Marcin Rempała, Josef Franc, Tomasz Rempała, Tobias Busch, Mariusz Fierlej, Kasper Lykke Nielsen i Kevin Woelbert.