Komenda Miejska PSP w Krośnie dysponuje już oficjalnie nowymi samochodami. W środę 28 stycznia w Rzeszowie odbyło się przekazanie i poświęcenie samochodów oraz pojazdów specjalistycznych zakupionych w ubiegłym roku dla podkarpackich jednostek PSP.
Jak co roku w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie odbyła się narada podsumowująca działalność podkarpackiej Państwowej Straży Pożarnej.

Tuż po podsumowaniu roku odbyło się przekazanie i poświęcenie samochodów oraz pojazdów specjalistycznych zakupionych w ubiegłym roku dla podkarpackich jednostek PSP. Komendantom tych jednostek akty przekazania pojazdów wręczali: Krystyna Skowrońska - Poseł na Sejm RP - przewodnicząca Poselskiego Zespołu Strażaków, Zbigniew Chmielowiec - Poseł na Sejm RP - Wiceprzewodniczący Poselskiego Zespołu Strażaków, nadbryg. Piotr Kwiatkowski - Zastępca Komendanta Głównego PSP, Małgorzata Chomycz-Śmigielska - Wojewoda Podkarpacki, Władysław Ortyl - Marszałek województwa podkarpackiego, nadbryg. Bogdan Kuliga - Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP.

Przekazanie samochodu dla PSP Krosno

Wśród przekazanych pojazdów były również 2 pojazdy pożarnicze dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie:
1. Samochód specjalny ratownictwa wysokościowego z drabiną mechaniczną o wysokości ratowniczej 37 m, który zakupiono z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 w ramach projektu pn. "Zakup samochodów specjalnych ratownictwa wysokościowego, wodnego, technicznego i ochrony dróg oddechowych dla jednostek ratowniczo-gaśniczych komend Państwowej Straży Pożarnej woj. podkarpackiego".
2. Średni samochód ratowniczo-gaśniczy z modułem proszkowym, który zakupiono z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w ramach projektu pn.: "Wsparcie techniczne ratownictwa ekologicznego i chemicznego".
Udostępnij ten artykuł znajomym: